SonTakip

Bu otomobil gelecekten geldi! Cadillac Celestiq tanıtıldı

Tüm otomotiv markaları elektrikli otomobil üretimine yöneldi. Her ne kadar tam geçiş için 2030’a kadar süre verilmiş olsa da sektör bunu …

Bu otomobil gelecekten geldi! Cadillac Celestiq tanıtıldı

Tüm otomotiv markaları elektrikli otomobil üretimine yöneldi. Her ne kadar tam geçiş için 2030’a kadar süre verilmiş olsa da sektör bunu beklemeyecek gibi gözüküyor. Bugün de özellikleri ve fiyatı ile lüks sınıfı hedef alan Cadillac Celestiq tanıtıldı. Peki dışarıdan bakıldığında geleceğe ait gibi duran bu otomobil neler vadediyor?

Cadillac Celestiq özellikleri ve fiyatı!

Cadillac Celetiq, özellikleri, tasarımı ve fiyatı ile Mercedes-Maybach S Class gibi otomobillerin bulunduğu üst-lüks segmentte rekabeti artıracak. Zira hem performans hem sürüş hem de konfor tarafında hiç bir eksiği olmadığını, hatta fazlası olduğunu söylüyor.

Otomobilin 600 HP güç veren iki adet motor bulunuyor. Bu yüksek performans sayesinde 0-100 hızlanmasını yalnızca 3.8 saniyede tamamlıyor. Bu da onu sınıfındaki en hızlı araçlardan biri haline getiriyor.

Tesla, yeni evrensel şarj istasyonunu tanıttı!

Batarya tarafında ise 111 kWh boyutunda pil hücrelerinin bulunduğunu görüyoruz. Standart bir elektrikli otomobil ile kıyaslandığında oldukça yüksek bir değer. Fakat bu kadar büyük bir aracın menzilinin uzatmanın tek yolu batarya kapasitesini artırmak. Bu sayede tam dolumda 300 mil/480 km sürüş sunuyor.

Otomobilin içerisine baktığımızda ise yeni bir dünyanın kapıları aralanıyor. Ön tarafında 55 inç boyutunda gösterge ve eğlence paneli yer alıyor. Ayrıca 12.6 inç koltuk arkası ekranlar mevcut. AKG ses sistemi ile gelen uzamsal ses ve aktif gürültü engelleme özellikleri de işi bir üst seviyeye taşıyor.Kaynak: Shiftdelete
Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası