SonTakip

BMW i7 ilk buluşma! Özellikleri ve fiyatı

Elektrikli otomobil pazarında birkaç yıl öncesine kadar tüm gözler Tesla’yı arıyordu. Fakat Alman ve Çinli otomotiv üreticilerinin son 3 …

BMW i7 ilk buluşma! Özellikleri ve fiyatı

Elektrikli otomobil pazarında birkaç yıl öncesine kadar tüm gözler Tesla’yı arıyordu. Fakat Alman ve Çinli otomotiv üreticilerinin son 3 yıldır yaptığı atılımlar nedeniyle artık rekabet en üst noktaya ulaştı. Son olarak bugün yeni BMW i7 serisi tanıtıldı. Biz de etkinlikte araçları yakından inceleme fırsatı bulduk. İşte BMW i7 özellikleri ve fiyatı…

BMW i7 özellikleri ve fiyatı!

BMW i7, özellikleri itibariyle elektrikli otomobillerin geldiği son noktayı temsil ediyor. Aracın 400 kW-544 HP güç ve 745 Nm tork sağlayan elektrik motorları 0’dan 100 km/s hıza yalnızca 4.7 saniyede ulaşmasını sağlıyor.

Üstelik bu kadar yüksek performans sunan ve de oldukça geniş iç-dış hacme sahip bir otomobile göre menzili oldukça yüksek. Şirketin belirttiğine göre tek şarj ile 600 km üzeri yol gitmek mümkün. Gerçekçi verilerde de benzer şekilde 590 km ila 625 km arası menzile sahip olduğu söyleniyor.

Tabii hacmi büyük olsa da hafif yapısı ve gelişmiş enerji geri kazanım sistemi sayesinde belirtilen menzile ulaşabiliyor. Öyle ki tam şarj ile çıkılan yolda fren üzerinden geri kazanılan elektrik sayesinde yakıt tüketimi 19,6-18,4 kWsa/100 km’ye düşüyor.

BMW i7 fiyatları:

  • BMW i7 PHEV: 117 bin 555 sterlin
  • BMW i7 Elektrik: 108 bin 305 sterlin

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası