Bir marka daha katıldı: Tesla şarjı standart haline geliyor

General Motors yaptığı açıklamada, 2025 yılından itibaren üretilen elektrikli araçlarında Tesla NACS konektörünü kullanacaklarını açıkladı.

Bir marka daha katıldı: Tesla şarjı standart haline geliyor

Elektrikli araç pazarını domine eden Tesla, 2012 yılında geliştirdiği Kuzey Amerika Şarj Standı teknolojisi sayesinde otomobil devleriyle anlaşma sağlıyor. General Motors yaptığı açıklamada, 2025 yılından itibaren üretilen elektrikli araçlarında Tesla NACS konektörünü kullanacaklarını açıkladı.

General Motors, Tesla NACS konektör tasarımına geçiş yapıyor

GM CEO’su Mary Barra yaptığı açıklamada, şirketin Tesla’nın Kuzey Amerika Şarj Standardı adı verilen elektrikli araç şarj standardını benimseyeceğini söyledi. Barra, duyuruyu Tesla CEO’su Elon Musk ile Twitter Spaces görüşmesinde yaptı.

GM, NACS konektör tasarımını 2025’ten itibaren elektrikli araçlarına dahil edecek. Tesla ile işbirliği aynı zamanda GM marka elektrikli otomobil sürücülerinin, 2024’ün başlarından itibaren Kuzey Amerika’da bulunan 12.000 Tesla Süper Şarj Cihazını kullanabilecekleri için şarj cihazlarına daha fazla erişebilecekleri anlamına geliyor.

Konu hakkında duyuru yayınlayan şirket, elektrikli otomobil sürücülerinin şu anda mobil uygulamalar aracılığıyla 134.000’den fazla şarj cihazını kullandığını belirtti. GM marka elektrikli araç sahipleri, 2024 yılından itibaren Tesla Supercharger teknolojisinden bağlantı adaptörüyle de yararlanabilecek.

Barra yaptığı açıklamada, “Bu işbirliği, stratejimizin önemli bir parçası ve müşterilerimiz için hızlı şarj cihazlarına erişimi hızla genişletmede önemli bir sonraki adım. Müşterilerimiz için elektrikli araçlara geçişi daha sorunsuz hale getirmeye yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda endüstrinin tek bir Kuzey Amerika şarj standardına doğru ilerlemesine yardımcı olabilir.” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası