Bir devrin sonu: Windows 10 için destek bitiyor!

Windows 10 güncelleme desteği bitiyor. Microsoft, Windows 10 22H2’nin son büyük sürüm olacağını açıkladı. İşte detaylar.

Bir devrin sonu: Windows 10 için destek bitiyor!

İlk olarak 2015 yılında görücüye çıkan Windows 10 için yolun sonu göründü. Microsoft, önümüzdeki dönem sunulacak son büyük güncellemeyle birlikte daha yeni bir sürüm sunmayacağını söyledi. İşte Windows 10 için son güncelleme.

Windows 10 22H2 son güncelleme olacak

Microsoft, Windows 10 22H2 güncellemesinin, işletim sistemine sunulacak son sürüm olacağını duyurdu. Bu, şirketin Windows 10 için daha fazla yeni özellik, hata giderme ve performans optimizasyonu sunmayacağı anlamına geliyor.

Ancak Microsoft’un güvenlik konusundaki desteği devam edecek. Şirketin blog yazısına göre Windows 10 Enterprise, Education, Home ve Pro sürümleri 14 Ekim 2025’e kadar güvenlik paketlerini almaya devam edecek.

Öte yandan, devlet kurumlarında ve şirketlerde kullanılan LTSC sürümleri ise 14 Ekim 2025’ten sonra güncelleme almaya devam edecek. Ancak Microsoft’un müşteri bazlı çalıştığını, yani bu desteğin oldukça kısıtlı olacağını söylemek gerekiyor.

Microsoft, Windows 10’un emekliye ayrılmasıyla birlikte Windows 11’i ana işletim sistemi yapmak istiyor. 2024’ün ikinci yarısında Windows 11 için LTSC güncellemesi sunulacak. Şirketler ile devlet kurumları da bu işletim sistemine geçecek.

Windows 10 kullanıcıları için kötü bir haber olsa da, Microsoft’un uzun bir süredir Windows 11’e yönelik çalışması olduğunu biliyoruz. Yani hem şirketlere hem de bireysel kullanıcılara Windows 10’dan 11’e yükseltme için yeterli zaman verildiğini söylemek mümkün.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası