SonTakip

Windows 10 kullanıcılarına müjdeli haber!

Windows 10 kullanıcılarına müjdeli haber!

Windows 10 kullanıcılarına müjdeli bir haberimiz var. Yakın zaman içerisinde yayınlanacak olan Windows 10 güncellemesi ile birlikte, bilgisayarların hızının artırılacağı müjdelendi.

Windows 10 güncelleme ile birlikte bilgisayarları hızlandıracak!

Bildiğiniz üzere 2018’in ilk saatlerinde Spectre ve Meltdown krizi gündeme bomba gibi düşmüştü. Yaşanılan bir dizi can sıkıcı sorunların ardından yayınlanan yazılım güncellemeleri ile Spectre ve Meltdown sorunu ortadan kaldırılmıştı. Ancak yayınlanan güncellemeler ile birlikte her ne kadar bilgisayarları güvenli hale getirse de, işlemcilerin tam kapasite ile kullanılmasını engellemişti.

Microsoft, kritik Windows açığını umursamadı!

Trend Micro tarafından keşfedilen ve bütün Windows sürümlerini etkileyen kritik Windows açığı, Microsoft tarafından umursanmadı. Peki bu açığın umursanmama nedeni ne?

Her ne kadar Spectre ve Meltdown sorunları yazılım güncellemesi ile birlikte ortadan kalksa da, bilgisayarların performansında ciddi bir düşüş yaşanmıştı.

Performans düşüşünün ardından birçok kullanıcıdan gelen şikayetleri değerlendiren Microsoft, ilerleyen günlerde yayınlayacağı Windows 10 güncellemesi ile birlikte bilgisayarların hızını yüzde 20 ila yüzde 30 arasında artıracağını müjdeledi.

Yaşanan performans düşüşünü ortadan kaldıracak olan Microsoft, kullanıcıların daha iyi bir Windows deneyimi yaşaması adına, her türlü şikayeti göz ardı etmeden, çalışmalarına devam ediyor.

Neler yaşanmıştı?

Teknoloji dünyası 2018’in ilk ışıklarına Spectre ve Meltdown güvenlik açıkları ile uyanmıştı. Piyasadaki neredeyse tüm işlemcileri etkileyen bu güvenlik açığının ortaya çıkmasının ardından; Intel, AMD, Microsoft ve Apple gibi dev isimler güncellemeler yayınlamış ve nispeten bu açıkları kapatmışlardı.

Güvenlik yaması ile performansı %20’ye varan kayıp yaşayan işlemcilere bu güncellemenin yüklenmesi şiddetle tavsiye edilmişti.

https://shiftdelete.net/windows-10-kullanicilarina-mujdeli-haber

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası