SonTakip

Google Özel Arama Nasıl Kullanılır?

Google, geliştirdiği Google özel arama ile belirlediğiniz kriterlerde arama yapmanızı kolaylaştırıyor. İşte Google özel arama kullanımı ve hakkındaki detaylar!

Google Özel Arama Nasıl Kullanılır?

İnternet kullanıcılarının blog ve web siteleri üzerinde aradıklarını daha kolay bulmalarına yardımcı olan Google Özel Arama ile hızlı arama sonuçlarına ulaşabilmek mümkün. Oluşturulan arama motoru sunulan gelişmiş seçenekler ile özelleştirilebiliyor.

Google Özel Arama nasıl kullanılır?

Google özel arama iki farklı şekilde kullanılabiliyor. Dilerseniz belirleyeceğiniz web sitesi üzerinde kriterlerde bağlı olarak arama yapabildiğiniz gibi dilerseniz de birden fazla site üzerinde öncelik veya kriterler belirleyip aramalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Oluşturulan Google özel arama motoru paylaşılabilir halde oluşturuluyor. Kurulum yapıldıktan sonra arama motoru için anahtar kelimeler, ayrıntılar, dil, filtre gibi birçok detay kullanıcı tarafından giriliyor.

Görünüm ve Tarz bölümünden arama motorunuzun biçimini değiştirebilir, İstatistikler bölümünden ise Google Analytics kullanılarak detaylı raporları görüntüleyebilirsiniz.

Tüm kurulum işlemleri bittikten sonra Herkese Açık URL adresinden oluşturduğunuz arama motoruna ulaşabilir ve belirlediğiniz kriterler dahilinde arama yapabilirsiniz.

 

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/google-ozel-arama-nasil-kullanilir-71858

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası