SonTakip

Bilim kurgu değil gerçek: Somnium Space, ölümsüzlük satacak!

Son yıllarda popülerliğini giderek arttıran metaverse kavramı, henüz birçok kesim tarafından tam olarak kavranamamış olsa da gelişmeye devam …

Bilim kurgu değil gerçek: Somnium Space, ölümsüzlük satacak!

Son yıllarda popülerliğini giderek arttıran metaverse kavramı, henüz birçok kesim tarafından tam olarak kavranamamış olsa da gelişmeye devam ediyor. Facebook’un adına Meta olarak değiştirmesinin ardından hız kazanan metaverse projeleri son zamanlarda bir hayli popüler oldu. Her şirket bu alanda yeni yatırımlar duyurmaya başladı. Son olarak Somnium Space tarafından yapılan girişim adından oldukça sık söz ettirecek gibi duruyor.

Life Forever girişimi, “dijital klonlar” yapmayı hedefliyor

Somnium Space adlı şirket, metaverse evreninde eşine az rastlanır bir girişime imza atmak istiyor. Sanal ortamda ölümsüzlük fikri üzerinde duran şirket, Life Forever projesi ile kullanıcılarına dijital ölümsüzlük vadedecek.

Life Forever, dijital klonlama işini elbette veri toplama tekniği ile yapacak. Veri toplama işlemi ise detaylı bir araştırma süreci gerektiriyor. Dijital kolonlama isteyen kişiler, ses örnekleri ve nasıl hareket ettiğiniz gibi verileri deposunda saklanmak üzere paylaşacaklar.

Somnium Space, verileri toplamak için Teslasuit ile işbirliği yapacak. Ortaklık kurulan şirket, VR için tam vücut dokunsal detaylar üzerinde çalışıyor. Somnium Space’in CEO’su ve kurucusu Artur Sychov, şirketin topladığı verileri alacağını ve ona bir yapay zeka uygulayacağını belirtti. Daha sonra toplanan veriler, bir avatar ile metaverse dünyasına gönderilecek.


Somnium Space’te bir avatar

Bu ilginç fikrin arkasında hüzünlü bir hikaye bulunuyor. Şirketin CEO’su Artur Sychov, 5 yıl önce kanser yüzünden babasını kaybetmesiyle zor bir dönem yaşadı. Babası ile yeterince zaman geçiremediğini ve kafasındaki keşkelerin böyle bir fikre yol açtığını belirtti.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası