Beklenen an geldi! Android 15 yayınlandı

Google’ın Vanilla Ice Cream kod adlı Android 15 geliştirici ön izlemesi nihayet yayınlandı. İşte ayrıntılar…

Beklenen an geldi! Android 15 yayınlandı

Merakla beklenen Android 15’in ilk geliştirici ön izlemesi geçtiğimiz dakikalarda yayınlandı. Android 14’ün devamı niteliğindeki bu büyük işletim sistemi güncellemesi, gizlilik ve güvenliğe öncelik veriyor. Peki Android 15 ile bizi ne gibi yenilikler bizi bekliyor? İşte detaylar…

Android 15 kullanıcılara ne gibi yenilikler sunacak?

Yeni işletim sistemi, içerik üreticilerinin kamera donanımından daha iyi yararlanmasını sağlayacak. Bununla beraber yeni sürümün yapay zeka ile donatılacağına dair beklentiler var. Bu, kullanıcı deneyimini bir hayli yükseltecek.

Android 15’in geliştirici ön izlemesi, geliştiricilerin uygulamalarını yeni işletim sistemine entegre etmesi ve hatalar varsa geri bildirimler sayesinde çözülmesi amacıyla sunuluyor. Bu doğrultuda yeni sürümde hatalar olabileceğini belirtmek gerekiyor. Buna rağmen kullanmak isterseniz, bir yolu var.

Android 15 geliştirici ön izlemesini kullanabilmek için geliştiricilerin kullandığı Android Studio programına ihtiyacınız var. Aslında bu bir geliştirme ortamı. Bu yazılım üzerinden yeni sürümü indirebilir ve bir emulator ile yeni sürümü deneyimleyebilirsiniz.

Kararlı sürümü ne zaman çıkacak?

Yazılım sorunlarıyla veya kurulumla uğraşmak istemiyorsanız, nisan ve mayıs aylarını beklemenizde fayda var. Zira Google, önümüzdeki aylarda Android beta programına kayıt için başvuruları açacaktır. Kararlı sürüm içinse haziran ve temmuz aylarını beklemenizi tavsiye ediyoruz.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası