Bazı kullanıcılar saatlerdir internet kesintisi yaşıyor

Twitter üzerinden yapılan paylaşımlarla bazı kullanıcıların hem Vodafone hem TTNET hem de Türk Telekom tarafında internet sorunu yaşadığı ortaya …

Bazı kullanıcılar saatlerdir internet kesintisi yaşıyor

Twitter üzerinden yapılan paylaşımlarla bazı kullanıcıların hem Vodafone hem TTNET hem de Türk Telekom tarafında internet sorunu yaşadığı ortaya çıktı. İstanbul merkezli bir sorun gibi görünen bu kesintiler planlı kesintilerin dışında yer alıyor. Türk Telekom’un internet sitesinde planlı kesintiler listesinde görünmeyen İstanbul internet kesintisi sorunun başka bir sebepten kaynaklandığını düşündürüyor.

Büyük şehirlerin bazılarında internet kesintisi yaşanıyor

Downdetector üzerinden arama yapıldığında Vodafone, TTNET ve Türk Telekom için internet kesintisinin yaşandığı görülüyor. Kullanıcıların bir kısmı yaşadıkları sorunları Twitter üzerinden dile getirirken pek çok kullanıcının da telefon ile arama yaparak arıza kaydı bıraktığı söyleniyor. Vodafone için gece geç saatlerde yaşanan kesinti sorunları bulunuyor.

Türk Telekom tarafında da Vodafone gibi gece geç saatlerde yüzlerce kullanıcı internet kesintisi yaşadığını raporlamış. Benzer saatlerde TTNET tarafında da yüzlerce rapor bulunuyor. Aynı altyapıları kullandıkları için benzer saatlerde bu sorunları yaşadığı düşünülen kullanıcıların şu anda bildirdikleri rapor sayısında bir düşüş bulunuyor. Her üç internet ağ sağlayıcının da en çok kesinti yaşadığı şehirler şu şekilde sıralanıyor: İstanbul, Bursa, Ankara, Balıkesir, Samsun, Diyarbakır.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası