SonTakip

Ayşen Gruda hayatı kaybetti! Ayşen Gruda kimdir?

Ayşen Gruda hayatı kaybetti! Ayşen Gruda kimdir?

Yeşilçam’ın usta sanatçısı Ayşen Gruda bir süredir tedavi gördüğü Kağıthane Derindere Hastanesi‘nde hayata veda etti. Ayşen Gruda‘nın ölüm haberi ise, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Peki, Ayşen Gruda kimdir?

Türk YouTuber’dan büyük başarı!

Yaptığı makyaj videoları, vLog’lar ile tanınan YouTuber Şeyda Erdoğan’dan büyük başarı! Rihanna’nın kozmetik markası olan Fenty Beauty için özel olarak makyaj hazırlayan Erdoğan, bu markanın yüzü olmayı başardı.Şeyda Erdoğan, Fenty Beauty Instagram sayfasında!Sosyopat’ın haberine göre, yaptığı çalışmalarla kısa sürede hem YouTube hem de diğer sosyal medya ağlarında hızla ünlenen Şeyda Erdoğan, …

Ayşen Gruda hayatı kaybetti! Sosyal medyada yankı uyandırdı!

Türk Sineması ve Tiyatrosu‘nun Domates Güzeli lakaplı oyuncusu Ayşen Gruda, 74 yaşında hayatını kaybetti. Ölüm haberini ile sevenlerini yasa boğan Gruda, geride birçok başarılı eserini bıraktı.

Ayşen Gruda kimdir?

Yeşilçam’ın usta oyuncularından biri olan Gruda, 30 Kasım 1945 tarihinde  İstanbul, Yeşilköy’de doğdu. Babası tren makinisti olan Gruda’nın komedi yeteneği, çocuk yaşta Yeşilköy‘deki evlerinde Ermeni komşularının taklidini yaparken ailesi tarafından keşfedildi.

İlk olarak 1962’de Kongre Eğleniyor adlı tiyatroda rol alan Gruda, 16 yıllık tiyatro hayatından sonra, 1977 yılında canlandırmış olduğu Domates Güzeli Nahide Şerbet karakteriyle Türkiye genelince bir üne kavuştu.

Evlenip çocuk sahibi olan Gruda bu sırada tiyatroya hayatına kısa bir ara verdi. Daha sonrasında ise birçok sinema filmi ile geri dönenen Gruda, Türk Sineması’na adını altın harflerle yazdırmayı başardı.

Ayşen Gruda hangi filmlerde rol aldı?

Tosun Paşa, Süt Kardeşler, Şabanoğlu Şaban, Hababam Sınıfı, Neşeli Günler gibi birçok kişi tarafından bilinen sinema filminde rol alan Gruda, ayrıca Mum Söndü, Deve Kuşu Kabare, Hababam Sınıfı Müzikali, Yedi Kocalı Hürmüz gibi müzikallerde de yer aldı.

Bunun haricinde ise, yakın zaman içerisinde Cem Yılmaz ve Ozan Güven gibi oyuncuların yer aldığı Pek Yakında filminde de rol alan Gruda, ne yazık ki, bir süredir yoğun bakımda tedavi gördüğü Kağıthane Derindere Hastanesi‘nde hayata gözleri yumdu.

https://shiftdelete.net/aysen-gruda-hayati-kaybett-aysen-gruda-kimdir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası