Artık Bursalı değil: Yeni Fiat Doblo fiyat listesi açıklandı!

Artık Bursalı değil ama Türk eniştelerinin hala gözbebeği. İşte Yeni Fiat Doblo Türkiye fiyat listesi ve donanım seçenekleri…

Artık Bursalı değil: Yeni Fiat Doblo fiyat listesi açıklandı!

Geçtiğimiz haftalarda yenilenen Fiat Doblo’nun Türkiye’ye geliş tarihini 10 Haziran olarak duyurmuştuk. Ve bugün takvimlerimiz 10 Haziran’ı gösteriyor. Peki Türkiye’de satışa çıkan Fiat Doblo hangi donanımlar ile satılacak? Yeni Fiat Doblo Türkiye fiyat listesi ne olacak? İşte detaylar…

İspanyol versiyon Türk eniştelerinin yeni gözdesi olabilecek mi?

Yeni Fiat Doblo modelinin artık Bursa’da üretilmeyeceğini belirtmiştik. Steallantis Grubu’nun Türkiye haklarını satın alan Tofaş, Stellantis markalarının hafif ticari araç üretimlerini de Bursa’ya kaydırmış oldu. Tabi bu durum beraberinde fabrika içerisindeki bant sayılarında değişim demek. Bu sebeple Fiat Doblo’nun üretimi İspanya Fiat Fabrikası’na kaydırılmış oldu.

Yeni Fiat Doblo’ya baktığımızda aslında çokta yabancı bir model bizi karşılamıyor. İlk gördüğünüz anda sanki seni gözüm bir yerden ısırıyor tepkisi vermiş olabilirsiniz. Bu durumun nedeni Stellantis Grubu markalarıyla ortak üretimin yapılması. Yeni Doblo Citroen Berlingo, Peugeot Rifter, Opel Combo modelleri ile aynı bantta üretilecek.

Bu aslında markalar arası bir üretim ortaklığı. Üreticiler güçlerini birleştirerek alt yapıları aynı olan otomobiller üretiyor. Araçların birbiri karşısında farkları daha çok küçük detaylarda saklı. Ön ve arka profilden baktığınızda araçlar birbiri ile aynı değil ancak yan profilden baktığınızda kendilerini ele veriyorlar.

Yeni Doblo özellikleri ve fiyatı!

Yeni Fiat Doblo’da dikkatinizi çekecek olan ilk şey sportif duruşu olacaktır. Doblo yeni görünümü ile artık daha sportif oldu. Ön tarafta geniş bir tampon ve ona nazaran daha ince bir ızgara bizi karşılıyor. Arka taraftaysa dikey yerleştirilmiş stop lambaları ve tek parça bir bagaj kapağını görüyoruz. Bu kapak ihtiyacınıza göre seçim yapacağınız Combi, Cargo gibi modellerinde çift ve tek kapak olarak sunuluyor.

Aracın iç mekanına geldiğimizdeyse pratik Doblo dilinin devam ettiğini görüyoruz. Ancak aracı satın alırken opsiyon olarak seçebileceğiniz cam tavan Doblo’nun hafif ticari ruhuna bir seviye atlatmış diyebiliriz. Bununla birlikte cam tavanın altına yerleştirilen LED panel aracın iç mekanına egzotik bir hava katıyor.

Yeni Doblo 2 farklı motor versiyonu ile satılacak. Bu motor seçenekleri alacağınız donanım paketlerine göre farklılık gösteriyor. 2 donanım paketi ile gelen Doblo baz paketi Easy’de sadece 1.5 litrelik 100 hp güç üreten dizel motor ve manuel şanzıman ile satın alınabilecek. Orta paketi Urban’da ise 1.5 litrelik 130 hp güç üreten motor manuel ve otomatik şanzıman ile satın alınabilecek. En dolu paket Premio Plus ise 130 hp güç üreten motor ve otomatik şanzıman ile satın alınacak.

Yeni Fiat Doblo fiyat listesi!

Motor-Yakıt Donanım-Şanzıman Fiyat
1.5 100 HP, Dizel Cargo Standart, Manuel 509.900 TL
1.5 100 HP, Dizel Cargo Maxi, Manuel 544.900 TL
1.5 100 HP, Dizel Combi Easy, Manuel 644.900 TL
1.5 130 HP, Dizel Combi Urban, Manuel 694.900 TL
1.5 130 HP, Dizel Combi Urban, Otomatik 764.900 TL
1.5 130 HP, Dizel Combi Premio Plus, Otomatik 809.900 TL

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası