SonTakip

Apple’dan iPhone kullanıcılarına iOS 15 baskısı

Apple, daha önce iOS 15 kararlı sürümü sonrası, isteyen kullanıcıların iOS 14 kullanmaya devam edebileceğini açıkladı. Aslında Apple, her yeni …

Apple’dan iPhone kullanıcılarına iOS 15 baskısı

Apple, daha önce iOS 15 kararlı sürümü sonrası, isteyen kullanıcıların iOS 14 kullanmaya devam edebileceğini açıkladı. Aslında Apple, her yeni sürümde kullanıcılara güncelleme sırasında uyarılarda bulunma alışkanlığına sahip. Bu alışkanlığa iOS 15‘te de devam eden marka, bu sefer kullanıcıları biraz fazla zorlamaya başladı.

iOS 14 kullanan iPhone kullanıcıları için iOS 15 baskısı

Apple, iOS 15 resmi olarak kullanıma açıldığında iOS 14 kullanıcılarına güvenlik güncellemelerini de bir sonraki büyük güncellemeye kadar sunmaya devam edeceğini açıkladı. Bu sözünü bir süre tutan teknoloji devi, şimdi ise politika değişikliğine gitti. Buna göre iOS 15.2 sürümü ile iOS 14 sürümüne güvenlik güncellemesi gelmedi. Yeni ortaya çıkan iOS 15.2.1 güncellemesi ise iOS 14’te kal seçeneğini de ortadan kaldırdı.


iOS 15, önemli yenilikler sunsa da hali hazırda bazı hatalar kullanıcıların canını sıkıyor

Halen güncellemeyi yüklememek gibi bir seçeneğiniz var. Ancak daha önce iOS 15 güncellemesi, güncelleme ekranında dipnot şeklinde yer alıyordu. Son sürümlerde ise bu yazılım güncelleme uyarısı önde ve ortada yer alıyor.

Apple’ın iOS 15 yazılımında ilk başta ortaya çıkan sorunlar nedeniyle iPhone kullanıcıları için iOS 14’te kal seçeneği oluşturduğu düşünülenler arasında. Ancak Apple, kullanıcılar bu güncelleme hakkında şu şekilde bir söz vermişti:

iOS artık Ayarlar uygulamasında iki yazılım güncelleme sürümü arasında bir seçim sunuyor. En son özellikler ve en eksiksiz güvenlik güncellemeleri kümesi için piyasaya sürülir yayınlanmaz iOS 15’in en son sürümüne güncelleyebilirsiniz. Veya iOS 14’te devam edin ve bir sonraki ana sürüme yükseltmeye hazır olana kadar önemli güvenlik güncellemeleri almaya devam edin.

Eğer Apple’ın sunduğu en son güvenlik güncellemelerine sahip olmak istiyorsanız tek seçeneğiniz iOS 15 sürümüne geçmek. Apple, Ekim ayında iOS 14.8.1 güvenlik güncellemesi sürümünü yayınladı. Buna göre şu an için iOS 14.8 sürümüne sahip olan bir kullanıcı bu güvenlik güncellemesini alamıyor.

iOS 15.2.1 ile ufak hataları gideren Apple, iOS 15.3 beta 2‘yi de dün yayınladı. Henüz bu yeni betanın neler sunduğu ise ortaya çıkmadı.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası