SonTakip

Apple doğruladı: iPhone 12 gecikecek! Peki ne kadar?

Apple yeni iPhone modellerini her yıl Eylül ayında tanıtıyor olsa da, corona virüs salgını nedeniyle iPhone 12 serisinin tanıtımında gecikme …

Apple doğruladı: iPhone 12 gecikecek! Peki ne kadar?

Apple yeni iPhone modellerini her yıl Eylül ayında tanıtıyor olsa da, corona virüs salgını nedeniyle iPhone 12 serisinin tanıtımında gecikme yaşanacağına dair iddialar ortaya çıkmıştı. Uzun bir sessizliğin ardından geçtiğimiz günlerde tekrar gündeme gelen bu iddialar Apple tarafından doğrulandı.

Apple, iPhone 12’nin gecikeceğini doğruladı!

2020’nin üçüncü mali çeyrek raporları sonraısnda konuşan Apple CFO’su Luca Maestri, “Geçen yıl iPhone modellerini Eylül ayının sonlarında satmaya başladık, bu yıl birkaç hafta sonra satışa sunulmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Maestri, iPhone 12 serisinin gecikme nedenine dair bir açıklama yapmadı, ancak Wall Street Journal‘ın üretimde bir ay gecikme yaşanacağını bu yılın başında yayınladığı bir rapor ile açıkladığını hatırlatmak isteriz. Bu kapsamda yeni iPhone modellerinde gecikme yaşanacağı aylar öncesinden konuşuluyordu.

Tabi lansman tarihinde değişiklik yapılıp yapılmayacağı henüz belli değil. Normal şartlarda Eylül ayında yeni iPhone’larını tanıtan Apple ay sonundan önce cihazları kullanıcılara göndermeye başlıyor. Ancak bu yıl Ekim ayına kadar cihazların hazır olup olmayacağı belli değil. Şu anda beklentiler Eylül ayında cihazların tanıtılması, teslimatların ise biraz geç başlaması yönünde.

Bu ilk defa karşılaştığımız bir durum değil. iPhone X, Eylül 2017’de iPhone 8 ile birlikte duyurulmasına rağmen üretim sorunları nedeniyle Kasım ayına kadar gelmedi. iPhone XR ise Eylül 2018’de tanıtıldı. Ancak, LCD ekran üretimi konusunda yaşanan sorunlar nedeniyle biraz gecikti.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası