SonTakip

Apple’dan eğitim alanlara bedava iPhone!

Apple, ilk iOS uygulama geliştirme merkezini bugün İtalya’da açıyor. Peki, Apple’ın yeni uygulama geliştirme merkezinde öğrencilere nasıl bir eğitim verilecek?

Apple’dan eğitim alanlara bedava iPhone!

Apple’ın yazılım dünyasına yeni giriş yapmış olan gençleri, iOS uygulama geliştirmeye teşvik etmek için özel eğitimler vermeye başlayacağı uzun süredir konuşuluyordu.

Apple’a Milyonluk Tazminat Şoku!

Guardian tarafından yayınlanan habere göre Apple’ın uygulama geliştirme merkezi, 1224 yılında İtalya’nın Napoli kentinde açılan ve dünyanın en eski üniversitelerinden birisi olan Napoli Federico II üniversitesinde yer alıyor.

iOS geliştirici akademisi için 4000 kişi başvuru yaptı!

iOS Geliştirici Akademisi için özel olarak hazırlanan sınıfta 200 öğrenciye 9 ay boyunca ücretsiz eğitim verilecek. Yetkililer eğitim için 11 gün içerisinde dünyanın dört bir yanından yaklaşık 4000 kişinin başvuru yaptığını belirtiyor.

Bunlardan sadece 200 tanesi kabul edilirken, eğitime katılan tüm öğrencilere iPhone, iPad ve MacBook hediye edileceği özellikle vurgulanıyor.
İtalyan öğrencilerin çoğunluğu oluşturduğu merkezin kapılarının, dünya genelinde herkese açık olduğu özellikle ifade ediliyor.

Küçük gruplara ayrılan öğrencilerin sürekli bir yarış içerisinde olmasıyla rekabetin artırılacağı sınıfta, küçük yuvarlak masalar kullanılıyor. Ayrıca, sınıfın yan tarafında ders sonrası öğrencilerin dinlenmesi için hazırlanan özel bir salon bulunuyor.

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/apple-ios-uygulama-gelistirme-merkezi-aciyor-75844

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası