SonTakip

Apple’dan 10 yıllık iPhone modeline yazılım güncellemesi!

Apple, 10 yıllık iPhone modeline iOS 12.5.7 yazılım güncellemesi getirdi. Böylelikle şirket, modellerdeki güvenlik açıklarını kapattı.

Apple’dan 10 yıllık iPhone modeline yazılım güncellemesi!

Apple, birkaç gün önce iOS 16.3 sürüm güncellemesini gönderdi. Bununla birlikte şirket, iOS 16’ya geçen iPhone modellerinde pek çok güvenlik açığını kapattı .Tüm bunların yanında Apple, iOS 15.7.3 ve büyük bir sürprizle iOS 12.5.7 güncellemesini de gönderdi. Böylelikle birçok iPhone modeli yazılım güncellemesi aldı. İşte detaylar!

iPhone 5s, piyasaya çıkışından 10 yıl sonra yazılım güncellemesi aldı

iOS 16.3 güncellemesiyle birlikte Apple, iPhone modellerindeki güvenlik açıklarını kapattı. Bu güvenlik açıkları tehlikeli olduğu için şirket, yeni sürümlere güncellenemeyen eski modelleri için iOS 12.5.7, iOS 15.7.3, iPadOS 15.7.3, macOS 11.7.3 ve diğer güncellemeleri getirdi.

Ayrıca kullanıcılar iOS 12 ile iOS 15 arasındaki Apple iOS sürümlerinin atlandığını fark edebilir. Bunlar, cihazların güncellenmesinin kesildiği yerlerden kaynaklanıyor. Şirketin bu güncellemesiyle birlikte 2013 yılında piyasaya sürülen iPhone 5s, iOS 12.5.7 güncellemesini aldı.

iPhone 5s, iOS 12.5.7 tarafından desteklenen en eski akıllı telefon olarak yer alıyor. Bunun dışında iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPad Air, iPad mini 2, iPad mini 3 ve iPod touch (6. jenerasyon) gibi cihazlar var. MacBook Air, Mac Pro ve MacBook Pro ise macOS Big Sur’un desteklediği en eski Mac’lerdir. Yeni Apple iOS güncelleme sürümlerinin listesi ise şu şekilde:

  • iOS 12.5.7
  • iOS 15.7.3
  • iPadOS 15.7.3
  • macOS Big Sur 11.7.3
  • macOS Monterey 12.6.3

Otomatik güncellemeleri etkin olan kullanıcıların bu güncellemeyi almak için herhangi bir şey yapmalarına gerek kalmayacak. Bunu dışında güncellemeyi manuel olarak yüklemek isteyenler ise Ayarlar uygulamasıyla güncellemeyi alabilecek. Kullanıcıları riske atacak güvenlik sorunlarını gidermesi bakımından da güncellemeyi yüklemek gerekiyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası