SonTakip

iPhone 6s toplatılabilir!

Güney Kore, Apple’a son bir darbe indirebilir. Apple’ın patlayan pillerini araştırma altına alan Güney Kore, acaba ülkedeki iPhone 6s’leri toplatma kararı mı alacak?

iPhone 6s toplatılabilir!

2016 patlayan telefonların yılı oldu.

Önce Galaxy Note 7’lerin patlama haberleri gelmeye başladı ve bu cihazlar her yerde yasaklanmalarının ardından Samsung tarafından geri toplanmaya başladı.

Şimdi de Apple iPhone 6s’lerin pillerinin patladığı haberleri ulaşmaya başladı.

Güney Kore iPhone 6s’lere güvenmiyor

Apple sadece belli bir seri numarasına sahip cihazların risk oluşturduğunu ve bunlar için ücretsiz pil değişim programı açtıklarını duyursa da Samsung’un ana vatanı Güney Kore öyle düşünmüyor.

Elektronik cihazların güvenliğini ve standartlara uygunluğunu kontrol eden The Korean Agency for Technology and Standards (KATS), sorunun çok daha yaygın olduğunu düşünüyor.

KATS şimdi ülkedeki iPhone 6s’leri inceleme altına almış durumda. Aynı zamanda Apple ile de iletişim halinde olan KATS’sın, Güney Kore içinde güvenli olmadığını düşündüğü herhangi bir cihazı toplatma yetkisi bulunuyor.

Dolayısıyla soruşturmanın sonucuna göre, iPhone 6s’lerin Güney Kore’de yasaklanması mümkün olabilir. Bu gelişmenin ardından başka ülkelerin de benzer kararlar alması şaşırtıcı olmaz.

Toplatılan iPhone 6s’ler, Apple’ın cihaz sahiplerine geri ödeme yapması anlamına geliyor.

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/iphone-6s-toplatilabilir-77729

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası