SonTakip

Apple yüz tanımlamaya odaklandı!

Apple son olarak bünyesine kattığı şirket ile birlikte, yüz tanımlama teknolojisini yeni nesil iPhone modellerinde sunmayı kendine hedef edinmiş gibi gözüküyor.

Apple yüz tanımlamaya odaklandı!

Apple’ın yeni nesil iPhone akıllı telefonlarında, kesin olarak yüz tanımlama Teknolojisine yer vereceğini ve bunu bir güvenlik katmanı olarak sunacağı söyleyebiliriz. Şirketin son olarak bünyesine kattığı girişim tam da bunun kanıtı.

Apple, RealFace alımı ile yüz tanımlamaya yatırım yaptı

Apple, Tel Aviv merkezli yüz tanımlama teknolojileri odaklı bir şirket olan RealFace’i satın almış durumda. Şirketin, RealFace için ne kadarlık bir ödeme yaptığı ise açıklanmıyor ancak tahmin edeceğiniz üzere milyon dolarlardan bahsediliyor.

Adi Eckhouse ve Aviv Mader tarafından 2014 yılında kurulan ve 10 kişilik bir ekipten oluşan RealFace’in değeri satın alım sonrasında 1 milyon dolar arttı. Şirket, yüz tanımlamanın yanı sıra parmak izi tanımlama yazılımlarına da sahip ve bu anlamda şifrelere karşı işlevsel bir alternatif sunuyor.

RealFace, iOS için sunduğu Pickeez adlı uygulamada bahsi geçen yüz tanımlama teknolojisini kullanmıştı ve bu teknoloji kullanıcının tüm sosyal medya profillerindeki en iyi fotoğrafını seçme yeteneğine sahipti.

Apple daha önce Anobit, PrimeSense ve LinX gibi İsrail merkezli şirketleri de bünyesine katmıştı. RealFace ile birlikte, ülkeden alınan girişim sayısı dörde yükseldi.

Apple’ın RealFace alımı ile birlikte şirketin iPhone’larda yüz tanımlama teknolojisine geçebileceği yönündeki iddialar bir kez daha doğrulandı diyebiliriz. Ek olarak şirketin Touch ID’den vazgeçebileceği yönünde de iddialar bulunduğunu hatırlatalım.

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/apple-yuz-tanimlamaya-odaklandi-79512

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası