SonTakip

Apple Watch’un pil ömrünü uzatma taktikleri

Apple Watch’unuzda pil ömrünüzün kısa olmasıyla ilgili mı yaşıyorsunuz? Bunu düzeltmenin ve pil ömrünü artırmanın türlü türlü yolu var. İşte en …

Apple Watch’un pil ömrünü uzatma taktikleri

Apple Watch’unuzda pil ömrünüzün kısa olmasıyla ilgili mı yaşıyorsunuz? Bunu düzeltmenin ve pil ömrünü artırmanın türlü türlü yolu var. İşte en iyi güç tasarrufu ipuçları ve Apple Watch’un pil ömrünü uzatma:

Pek çok kullanıcı akıllı saatlerinde watchOS‘in en son sürümünü güncelledikten sonra, yeni Apple Watch kullanıcıları pil ömürlerinin müthiş olduğunu iddia ederken, diğerleri bunun korkunç olduğunu söylüyor. Bu alışılmadık bir sonuç değil. Birkaç yıl önce piyasaya sürülmüş Apple Watch Series 3 gibi modeller yeni güncellemeler aldıkça pil ömründen yemeye başlıyor. Bunun başlıca sebebi ise her güncelleme ile gelen yeni özellikler ve saatin uzun kullanıma bağlı olarak bu özellikleri kaldıramaması.

Apple Watch’un pil ömrünü uzatma taktikleri

Güncellemeden sonra biraz bekleyin

Bazı güncellemeler geldikten sonra cihazın alışması gerekiyor. Yani ne zaman güncelleme yaparsanız, pil ömrü hakkında endişelenmeden önce bir gün kadar bekleyin. Bu şekilde, yeniden dizin oluşturma, veri taşıma, yeniden indirmeler ve daha fazlası tamamlanır ve güncelleme sonrası gerçek pil performansı hakkında kesin fikir edinebilirsiniz.

Saatinizi kontrol edin

WatchOS’in yeni sürümleri genellikle yeni saat arayüzleri, yeni antrenman seçenekleri ve yeni modlar gibi yeni özelliklerle birlikte gelir. Apple Watch ekranınız açık kalırsa veya bazı uygulamalar arkada çalışmaya devam ederse, pil ömrünüzü azaltabilir. Bu nedenle

bir şey yapmadan önce, ne kadar pil ömrünüz kaldığını not edin. Ardından Apple Watch’unuzu bir saat kadar kullanmayın. Tekrar aldığınızda, ne kadar pil ömrünüz kaldığını tekrar not edin. Bekleme modundayken önemli bir değişiklik yoksa, muhtemelen iyisinizdir ve kullanımınız normale döndüğünde pil ömrünüz normale dönecektir.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası