SonTakip

Apple Watch 8’in merak edilen özelliği hayat kurtardı!

Teknoloji devi Apple, birkaç ay önce düzenlediği Far Out etkinliğinde pek çok ürün tanıttı. Bunlardan biri de Apple Watch Series 8 oldu …

Apple Watch 8’in merak edilen özelliği hayat kurtardı!

Teknoloji devi Apple, birkaç ay önce düzenlediği Far Out etkinliğinde pek çok ürün tanıttı. Bunlardan biri de Apple Watch Series 8 oldu. Seri, sahip olduğu özelliklerle kullanıcıların beğenisini kazanmayı başardı. Bu özellikler arasında özellikle ‘Çarpışma Algılama’ özelliği fazlasıyla ilgi çekti. Bugün çıkan haberlere göre serinin bu özelliği bir kişinin hayatını kurtardı.

Nolan Abell, teşekkür etmek için Tim Cook ile iletişime geçti

Apple’ın Far Out etkinliğinde tanıttığı Apple Watch Series 8, kullanıcıların hayatını kurtaracak özelliklerle piyasaya sürüldü. Özellikle sahip olduğu Çarpışma Algılama özelliği, merakların odağında oldu. Diğer serilerin yanı sıra Watch 8, bir araba kazası algıladığında acil servisleri otomatik bir şekilde tetikleyen özelliğe sahip.

Bununla birlikte özelliğin gerçekten işe yarayıp yaramadığıyla ilgili şüpheler de vardı. Bugün çıkan haberlerle özelliğin gerçekten hayat kurtardığı ortaya çıktı. Indianapolis’ten Nolan Abell adlı bir adam, 15 Ekim sabahı saat 03.00’da arabasının kontrolünü kaybettiğini ve bir telefon direğine çarptığını söyledi.

Araba koltuğunda hayatta kalmak için savaş verdiğini belirten Abell, Apple Watch’un dokunsal geri bildirimini hissettiğini ve orada olup olmadığını soran bir ses duyduğunu söyledi. Zamanında yanıt vermediğinde ise saatin yardım çağrısında bulunduğunu belirtti. Nolan Abell özellikle ilgili, “Bu saat olmasaydı, bana yardımın gelmesi ne kadar sürerdi kim bilir.” Dedi.

Abell, Apple Watch 8’i kaza geçirmeden bir hafta önce, hevesli bir şekilde aldığını söyledi. “Best Buy’daydım ve sadece ‘Hey, bak, neden bunu almıyorum?’ dedim. Gerçekten bunun için bir nedenim yoktu. Bir şey bana onu almamı söyledi.”

Hastaneye kaldırılmasından sonra Abell, hayatını kurtardığı için Apple ile iletişime geçtiğini belirtti. “Tim Cook’a e-posta gönderdim ve Tim Cook bana e-posta gönderdi. Kısa ve tatlı bir e-postaydı. Tim, başıma böyle bir şey geldiği için çok üzgün olduğunu söyledi. Çarpışma algılama özelliğini tam olarak bu yüzden geliştirdiler.”

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası