Apple tanıtımına günler kala: Meta Quest 3 tanıtıldı! İşte özellikleri

Meta Quest 3 resmi olarak görücüye çıktı. Meta’nın yeni VR gözlüğü iddialı fiyatı ve yeni tasarımıyla merak uyandırıyor.

Apple tanıtımına günler kala: Meta Quest 3 tanıtıldı! İşte özellikleri

Meta, en yeni VR gözlüğü olan Meta Quest 3 modelini resmi olarak görücüye çıkardı. 499 dolar gibi oldukça iddialı bir fiyat etiketiyle sunulan Quest 3, gelişmiş ekranı ve üstün özellikleriyle VR dünyasında yeni bir kapı aralamayı hedefliyor.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg tarafından paylaşılan bir Instagram gönderisiyle, Meta Quest 3 ilk kez resmi olarak gösterildi. “Şimdiye kadarki en güçlü VR gözlüğü” olduğu belirtilen Quest 3, Qualcomm ile birlikte geliştirilen bir Snapdragon işlemciden gücünü alacak.

Yeni yonga setinin, bir önceki Quest 2 modelinin performansının iki katından daha fazlasını sunması bekleniyor. Gelişmiş işlem gücü sayesinde kullanıcılar, sanal gerçeklikte son derece ayrıntılı ortamların keyfini çıkaracak.

Meta performansa ek olarak uzun süreli kullanım için ekranda da bir dizi değişikliğe gitti. Buna göre Quest 3, önceki modele kıyasla yüzde 40 daha ince bir optiğe sahip olacak. Bu, hem daha hafif hem de daha rahat bir VR gözlük olacağı anlamına geliyor.

Şirket ayrıca Touch Plus isimli kontrolcüleri yeniden tasarladı. El takibi teknolojisindeki ilerleme, dış halkaların kaldırılmasına izin verdi. Bu, kullanıcıların elinde daha az yer kaplayan kontrolcüler olacağı anlamına geliyor.

Meta Quest 3 için tüm teknik detayları şimdilik belirsiz olduğunu belirtelim. Ancak WWDC 2023‘te Apple tarafından duyurulması beklenen AR/VR gözlüğünden önce resmileşmesi oldukça dikkat çekiyor. Ayrıca 499 dolarlık fiyatı da merak uyandırıyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası