Apple kendi topuğuna sıktı: iPhone 13 için en kötü tarih!

Apple, ilerleyen günlerde düzenleyeceği etkinlikte iPhone 13 serisini tanıtacak. Apple Watch Series 7, iPad (2021) ve iPad mini 6′nın da …

Apple kendi topuğuna sıktı: iPhone 13 için en kötü tarih!

Apple, ilerleyen günlerde düzenleyeceği etkinlikte iPhone 13 serisini tanıtacak. Apple Watch Series 7, iPad (2021) ve iPad mini 6′nın da gösterilmesi bekleniyor. Ayrıca yeni MacBook modelleriyle birlikte AirPods 3’ün aynı lansman kapsamında tanıtılması beklentiler arasında. Resmi tarihi açıklanmayan ürünlerle ilgili bitmek bilmeyen sızıntılara bir tanesi daha eklendi.

Apple, yeni etkinliğini iddialara göre 14 Eylül’de yapacak. Bu tarihin, şirketin kendisi ve tanıtacağı ürünler açısından “yanlış zamanlama” olduğu ifade ediliyor. Zira 14 Eylül’e iki haftadan az bir zaman kaldı ve önümüzdeki günlerde yapılması beklenen altı farklı lansman var. Akıllı telefon pazarı açısından yoğun bir gündeme ev sahipliği yapacak sonbahar dönemi, iPhone 13’ün geri plana düşmesine sebep olabilir.

iPhone 13 etkinliği, rakipleriyle çakışma tehlikesiyle karşı karşıya

Apple’ın iPhone 13 serisini görücüye çıkaracağı lansmandan önceki hafta, üç farklı etkinlik bekliyoruz. Bunlardan ilki 7 Eylül’de; OPPO, Mayıs ayında Çin’de tanıttığı Reno 6 serisini küresel pazara getirecek. Peşinden gelen Realme, ilk Android tableti Realme Pad’i 9 Eylül’de tanıtacak. İşin tuhaf yanı ise, aynı gün Vivo’nun X70 serisi için de lansman düzenlemesi bekleniyor. Ancak bu yalnızca Çin pazarına özel olacak.

Tarihler 13 Eylül’ü gösterdiğinde, bir başka teknoloji devi Google’ın etkinliğiyle karşılaşacağız. Ağustos ayında Pixel 5a’yı tanıtan şirket, yeni amiral gemisi Pixel 6 ile karşımıza çıkacak. Ancak Google’ın Ekim ayını seçmiş olabileceğine dair sızıntılar olduğunu belirtmekte fayda var. İki gün sonra ise Xiaomi; 11T, Mi Pad 5 ve Mi Mix 4′ü tanıtacağı global lansman gerçekleştirecek.

Şüphesiz yılın çok konuşulacak akıllı telefonlarından iPhone 13‘ün tanıtılacağı etkinlik, bu yoğun gündemin en önemlilerinden biri. Apple, resmi tarihi henüz onaylamasa da 14 Eylül’de lansman yapacağına kesin gözle bakılıyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası