SonTakip

Apple, kendi iPhone’unuzu tamir etmenize imkan sağlayacak!

Dünyanın en ünlü şirketlerinden Apple, iPhone ve Mac markalarını piyasaya sürdüğünden beri tamir işlemlerinin Apple Store’larda veya Apple …

Apple, kendi iPhone’unuzu tamir etmenize imkan sağlayacak!

Dünyanın en ünlü şirketlerinden Apple, iPhone ve Mac markalarını piyasaya sürdüğünden beri tamir işlemlerinin Apple Store’larda veya Apple Yetkili Servis Sağlayıcıları’nda yapılması konusunda oldukça ısrarcı bir politika izliyordu. Yeni dönemde de bu politikalarını devam ettirmesi beklenen Apple cephesinden şaşırtıcı bir haber geldi.

Kendi Apple cihazınızı kendiniz tamir edebileceksiniz

Bugün itibarıyla şirket tarafından yapılan yeni duyuruya göre; yeni dönemde Apple’ın tamir kitleri ve yedek parçaları son kullanıcıya da sunulacak. İlk dönemde kısıtlı bir böge için ve iPhone 12 ile iPhone 13 serisi için gerçekleştirilecek pilot program, 2022’nin sonuna kadar M1 işlemcili Mac bilgisayarlara da sunulacak. Böylelikle kullanıcıların Apple’ın yetkili servisine gitmeden de cihazını tamir edebilmesi sağlanacak.

İşte yeni programa dair gelen bilgiler:

  • Tamir araç gereçleri ilk etapta sadece iPhone 12 ve iPhone 13 modelleri için sağlanacak.
  • 2022 yılından sonra M1 işlemcili Mac’ler için de tamir kitleri sunulacak.
  • Hizmet ilk olarak sadece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Apple kullanıcılarına ulaştırılacak. 2022’nin sonuna kadar birkaç ülke daha sisteme dahil edilecek.
  • Yeni program; öncelikle ekran, batarya ve kamera gibi ana modüllerin tamiri için kullanılacak ve daha sonraki dönemde farklı tamir imkanları da sunulacak.
  • Gönderilen tamir kitlerinin içinde yazılı yönergeler bulunacak. Kullanıcılar bu yönergeleri takip ederek tamir işlemini adım adım gerçekleştirebilecek.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Apple COO’su Jeff Williams, Apple’ın tamir kitlerinin son kullanıcıya iletilmesi için geniş çaplı bir imkan yaratacaklarını belirtti.

Son üç yılda iPhone ve Mac parçalarına ve tamir kitlerine erişebilen servis noktalarını ikiye katladıklarını belirten Willliams, önümüzdeki süreçte kendi cihazlarını kendi tamir etmek isteyen kullanıcılara da destek sağlamak istediklerini belirtti. Williams, 2022 yılı sonuna dek 200’den fazla yedek parçayı ve araç gereci son kullancııya sunmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası