SonTakip

Apple iPhone 13’de aynı hatayı tekrarlayabilir

Haftasonu, Apple’ın yakında çıkacak olan iPhone 13 ailesiyle ilgili birçok önemli ayrıntı sızdırıldı. Ortaya çıkan bilgilerden biri olan Mini …

Apple iPhone 13’de aynı hatayı tekrarlayabilir

Haftasonu, Apple’ın yakında çıkacak olan iPhone 13 ailesiyle ilgili birçok önemli ayrıntı sızdırıldı. Ortaya çıkan bilgilerden biri olan Mini detayı oldukça dikkat çekti. Çünkü iPhone’un yeni serisinde de Mini versiyonun bulunacak olması birçok kişinin düşüncesine ters düşüyor.

Apple neden aynı alana dönüyor?

Hatırlayacağınız üzere iPhone 12 Mini, Eylül 2020‘de piyasaya sürülmesinden bu yana hayal kırıklığı yaratan sonuçlar gördü. Apple, Mini’ye olan talebi fazla tahmin etti ve bu ayın başlarında sipariş oranını yüzde yetmiş düşürmek zorunda kaldı. Mini versiyonun iPhone portföyünde hem fiyat hem de işlevsellik açısından yer bulmakta zorlandığı düşünülüyor.

Apple, geçen yıl yeni bir iPhone SE modelini piyasa sürdükten beş ay sonra iPhone 12 Mini‘yi tanıttı. Daha sonra SE’ye odaklanan pazarlama stratejisi aniden yön değiştirdi ve Mini modeline kaydı. Ayrıca yeni model, küçük boyutlu telefon arayanlara, iPhone 11 ailesiyle aynı gücü sunduğunu gösterdi.

Eylül 2021 geldiğinde iPhone SE, iki nesil eski teknoloji ve donanıma sahip olacak. Bu yüzden Apple’ın yeni bir SE modeli yerine bu açığı iPhone 13 Mini ile kapatacağı düşünülüyor. Ayrıca iPhone SE’nin fiyatı daha düşük olacağından bu durum Apple’a iPhone 13 Mini’nin fiyatını düşürme zorunluluğu da yaratacak.

Mini tarafında Apple’ın umduğu kadar büyük bir pazar olmadığı ve şirkete diğer akıllı telefonları kadar ciro sağlayamayacağı düşünülse de iPhone 13 Mini için hala bir yer olduğu belirtiliyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası