SonTakip

Apple, iOS 15.0 sürümüne dönüşleri kapattı!

Apple, kısa süre önce iPhone kullanıcılarına çeşitli düzeltmeler içeren iOS 15.0.1 güncellemesini yayınladı. Güncelleme piyasaya sürüldükten …

Apple, iOS 15.0 sürümüne dönüşleri kapattı!

Apple, kısa süre önce iPhone kullanıcılarına çeşitli düzeltmeler içeren iOS 15.0.1 güncellemesini yayınladı. Güncelleme piyasaya sürüldükten birkaç gün sonra şirket, her zamanki davranışını sergileyerek imzalamayı durdurdu. Kullanıcılar artık iOS 15.0.1 sürümünü yüklediyse, ne yazık ki önceki sürümlere geçiş yapamayacak.

iOS 15.0 için imzalama durduruldu

iOS 15 güncellemesi, 20 Eylül tarihinde tüm kullanıcılara sunulmaya başlandı. Ardından Apple, yeni bir sürüm olan iOS 15.0.1 güncellemesini de çok geçmeden yayınladı. Şimdi ise firma, güvenlik amacıyla bir önceki sürümün imzalarını kapattı. Yani kullanıcılar iOS 15.0.1 sürümüne sahipse, iOS 15 veya altındaki sürümlere geri dönüş yapamayacak.

Bundan birkaç hafta önce Apple, iOS 14.8 için de imzalamayı durdurmuştu. Bu, iOS 15’e geçiş yapan tüm kullanıcıların geriye dönememesi anlamına geliyor. Ancak iOS 15’e hala geçiş yapmayanlar için bunun pek bir önemi yok. Peki Apple kullanıcıların eski sürüme dönmesini neden engelliyor?

Güvenlik konusunda en iyiler arasında yer alan Apple, iOS işletim sisteminde müşterilerin güncel işletim sistemini çalıştırmasını istiyor. Şirket bu sayede hem sistemi daha iyi koruyor, hem de kullanıcıların en son sürümlerle daha iyi deneyim elde etmesini amaçlıyor. Dolayısıyla bu nedenle de eski sürümleri imzalamayı her yeni güncellemeden sonra durduruyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası