Antutu testlerinin yeni lideri hangi telefon?

Antutu Benchmark testlerinde Mayıs ayının en yüksek puanını alan akıllı telefon belli oldu. iPhone 7 Plus ve Galaxy S8 gibi cihazları geride bırakan telefon acaba hangisi?

Antutu testlerinin yeni lideri hangi telefon?

Antutu , akıllı telefonları birçok yönden değerlendirerek performansını puan olarak veren bir uygulama. Bu yıl yapılan Antutu testlerinde genellikle en iyi performans gösteren iPhone 7 Plus’tı. Fakat Mayıs ayı boyunca yapılan testlerden en çok puanı alan HTC U11 oldu. HTC U11in liderliği kaptığı testlerde ilk 10 sırada acaba hangi telefonlar var?

Antutu testinin lideri HTC U11!

HTC U11, Antutu’nun genel performans testinde iPhone 7 Plus’ı geçerek ortalama 180,079 puan ile birinci sırada yer aldı. iPhone 7 Plus 174.299 puan ile ikinci sırada yer alırken Xiaomi Mi 6 172.494 puan alarak üçüncü, Galaxy S8 ve S8 Plus ise dördüncü ve beşinci sırada yer aldılar. iPhone 7, OnePlus 3T, OnePlus 3, LeEco Le Pro3 ve LeEco Le Max 2 ilk onda yer alan diğer cihazlar oldular.

Listeye OnePlus 5 eklenince sıralamanın nasıl değişeceği merak konusu. Testlerde Xiaomi Mi 6 ve Galaxy S8 / S8 Plus’ın iPhone 7’den daha iyi bir performansa sahip oldukları görülüyor. iPhone 7, iOS 10.3 güncellemesinden sonra belirgin bir puan düşüşü yaşadı. Bu da iOS güncellemelerinin iPhone 7’yi bile yavaşlattığını gösteriyor.

Antutu testlerinin yeni lideri HTC U11, Snapdragon 835 işlemci ve 4 GB RAM’e sahip. Snapdragon 835’de bulunan Adeno 540 grafik işlemcisi sayesinde mobildeki en üst düzey grafiklere sahip oyunları yüksek performans ile oynatabiliyor. HTC U11’in en göze çarpan özelliği, telefonun sağ ve sol kenarına uygulanan baskıya göre farklı işlevler yerine getirmesini sağlayan Edge Sense özelliği.

 

Kaynak adres : https://www.shiftdelete.net/htc-u11-antutu-testlerinde-en-yuksek-puani-aldi-83225

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası