Android N Sürüm Numarası Belli Oldu

Samsung\’un MultiWindow özelliği için yayınladığı yeni geliştirme kitinde Android N\’in sürüm numarası da ortaya çıktı. Android N\’in sürüm numarasında bir sürpriz olacak mı?

Android N Sürüm Numarası Belli Oldu

Google’ın geçtiğimiz ay geliştirici önizleme sürümünü yayınladığı Android N işletim sisteminin sürüm numarası belli oldu. Google’ın New York Cheesecake tatlı ismini kullanacağı yeni sürüm Samsung’un birçok Galaxy cihazda yer verdiği MultiWindow özelliği için yayınladığı yeni yazılım geliştirme kitinden ortaya çıktı.

2014 yılında Android 5.0, 2015 yılında Android 6.0 sürüm isimlerini kullanan Google, Android N içinse Android 7.0 sürüm numarasını kullanacak. Alt bölümde de görüldüğü üzere Samsung’un MultiWindow için yayınladığı yeni SDK’nın Android 7.0 ile uyumluluk gösterdiği bilgisi veriliyor. 

Samsung, Android tarafında Google’ın en önemli iş ortaklarından biri ve bu ortaklık hesaba katıldığında Android sürüm numarasının kesinlik kazandığını söyleyebiliriz.

Android N sürümü 18-20 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Google I/O Geliştiriciler Konferansı’nda resmen tanıtılacak. Android 7.0’ın dağıtım işlemi ise temmuz ayında başlayacak. Yeşil robotun yeni sürümü ilk olarak Nexus ve Android One programı kapsamında yer alan cihazlar için yayınlanacak.

 

 

Kaynak: Android N Sürüm Numarası Belli Oldu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası