Android N Nasıl Kurulur? – Rehber

Google yeni Android sürümü Android N önizleme sürümünü indirmeye sundu. Peki Android N nasıl kurulur? Android One ve Nexus cihazlar için Android N kurulum rehberi karşınızda.

Android N Nasıl Kurulur? – Rehber

Android 6.0 Marshmallow sürümü henüz yüzde 2 seviyesinde kullanıma gelmişken, pek çok üst seviye cihazlara Android 6.0 Marshmallow güncellemesi gelmemişken, Google tarafından Android N önizleme sürümü hızlı bir şekilde yayınlandı.

Pek çok yeniliğin geldiği Android N sürümü, Android Beta Programı‘na katılanlar tarafından deneysel olarak indirilebilir durumda. 

Google’ın Nexus ve Android One tarafında General Mobile 4G modellerine kurulabilir olan Android N önizleme sürümü nasıl kurulur? Android N kurulum rehberiyle karşınızdayız.

Android N ile gelen yenilikler! 

– Çoklu pencere / aynı ekranda iki uygulama çalıştırma- Yenilenen bildirim merkezi- Yeni bildirimleri kolay yönetebilme ve bildirim merkezinden cevap verme- Çift taraflı sayfa tasarımı sayesinde birden fazla bildirim ikonuna müdahale edebilme- Bildirimlerin ayarları zenginleştirildi. Artık her bildirimin gözükmesini engelleyebileceğiz.- Bildirimdeki ikonlara uzun basarak, ayarların ilgili menüsüne gidebilme özelliği eklendi- Batarya grafiği yenileniyor- Gece modu- Ayarlar da ekranı sağ tarafa kaydırtıltan sonra sekme gelebiliyor. Faydası ise; örneğin zil sesi değiştirme bölümünden bir anda yüklü olan uygulamalar bakmak için hemen o sekmeden o pencereye atlanabiliyor. Böylece daha hızlı ve kullanım senaryosuna sahip oluyoruz. 

Android N Nasıl Kurulur? Kurulum Rehberi!

Android Beta Program oldukça basitleştirilmiş bir yükleme sistemi bizlere sunuyor. Komut satırıyla, USB kabloyla, bilgisayarla uğraşmanıza gerek yok.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=sn5S3hIQiDI]

1- Yüklemek için linkten Android Beta programına katılıyorsunuz.

2- Kayıt oluşturduktan sonra sitede, videomuzda da görebileceğiniz gibi Android N indirme talebi için butona tıklıyorsunuz.

3- 24 saat içerisinde OTA ile hızlı bir şekilde telefonunuza geliyor. Biz hemen güncelleyebildik General Mobile 4G’yi.

4- Manuel olarak OTA’yı telefonunuzdan, kayıt oluşturduktan sonra Menü-Ayarlar- Telefon hakkında-Sistem güncellemeleri bölümüne girip güncelleme geldiğinde yükleyebilirsiniz. 

 

Kaynak: Android N Nasıl Kurulur? – Rehber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası