Android kullanıcılarına müjde: Bir iOS özelliği daha geliyor!

Google, son zamanlarda Android kullanıcılarını oldukça şaşırtıyor. Geçtiğimiz günlerde yeni işletim sistemini destekleyen modeller belli …

Android kullanıcılarına müjde: Bir iOS özelliği daha geliyor!

Google, son zamanlarda Android kullanıcılarını oldukça şaşırtıyor. Geçtiğimiz günlerde yeni işletim sistemini destekleyen modeller belli oldu. Şimdi ise bir test kullanıcısı, Android 13 QPR1 beta güncellemesiyle gelen pil sağlığı özelliğini paylaştı. İşte detaylar…

Android 13’e pil sağlığı özelliği geliyor!

Geçtiğimiz günlerde Google’ın Pixel telefonlara Android 13’ü sunmasıyla birlikte, üç aylık platform sürümünün (QPR1) ilk betasını yayınlandı. Güncellemeyle birlikte birçok yeni özellik gelmişken, bir test kullanıcısı yeni pil sağlığı özelliğini paylaştı. İşte o tweet:

Android 13 QPR1 beta sürümünün tester kullanıcılarından olan Mishaal Rahman, yeni işletim sistemiyle ilgili paylaşımlarıyla biliniyor. Yeni bir güncellemenin ardından paylaşım yapan Rahman, Android 13’ün yeni özelliğini duyurdu.

Android 13’ün Ayarlar kısmında keşfedilen Pil Sağlığı bölümünde kullanıcıya pil hakkında detaylı bilgiler verilecek. Bununla birlikte bu bölümde, pil sağlığına göre öneriler ve detaylı bilgiler de yer alacak. İlave olarak kullanıcıya bildirim de gönderilecek.

Rahman’ın paylaştığı bilgilere göre şu an test aşamasında olan bu özelliğin yakın zamanda tüm Android kullanıcılarına sunulması bekleniyor. Şu anda Pil Sağlığı benzeri özellikler yalnızca birkaç marka tarafından kendi arayüzleri ile sunuluyor. Google, güncellemeyi tüm Android telefonlara yayınlarsa, marka fark etmeksizin tüm kullanıcılar Pil Sağlığı özelliğinden yararlanabilecek.

Peki Android 13 QPR1 Beta sürümü güncellemesini hangi telefonlar alacak?

  • Pixel 6a
  • Pixel 6
  • Pixel 6 Pro
  • Pixel 5a
  • Pixel 5
  • Pixel 4a

Android 13 Beta güncellemesiyle gelen diğer özellik: Clear Calling

Google, Android 13 Beta sürümünde pil sağlığının dışında, geçtiğimiz günlerde bir özellik daha yayınlandı. Bu özellik, telefon dünyasında gündemi değiştirebilecek olan Clear Calling (net arama) özelliği. Bununla birlikte yapay zeka desteği ile daha net sesle görüşme yapabileceksiniz. Google, Android 13’ü kullanıcılara sevdirmeye çalışıyor gibi görünüyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası