SonTakip

Android kullanıcıları iOS’a geçmek istiyor mu? Şaşırtan anket sonucu

iPhone 13 ailesinin tanıtılmasına haftalar kala iPhone 12 satışları ciddi oranda düştü. Birçok iPhone kullanıcısı cihazını yükseltmek için yeni …

Android kullanıcıları iOS’a geçmek istiyor mu? Şaşırtan anket sonucu

iPhone 13 ailesinin tanıtılmasına haftalar kala iPhone 12 satışları ciddi oranda düştü. Birçok iPhone kullanıcısı cihazını yükseltmek için yeni modelleri beklerken bazı kullanıcılar iPhone 13 serisinin eski nesilden pek farklı olmayacağını düşünüyor.

ABD’de yaşayan Android cihaz sahipleriyle yapılan anket sonucunda kullanıcılarının çoğunun iPhone kullanmak istemediği ortaya çıktı.

Android kullanıcıları cihazlarından memnun! iPhone geçiş oranı düşüyor

ABD’de 5.000 Android kullanıcısıyla yapılan anket, şaşırtıcı sonuçlara ev sahipliği yaptı. Android kullanıcılarının yüzde 18’i iOS cihaza geçmek istediklerini belirtirken yüzde 82’si cihazlarından memnun olduklarını söyledi.

Geçtiğimiz yıl yapılan benzer bir ankette kullanıcıların yüzde 33’ü iPhone 12’ye geçmek istediklerini belirtirken bu yıl iPhone 13 için yüzde 15 düşüş yaşandı.

iOS cihaz kullanımının herhangi bir avantajı olmadığını belirten kullanıcılar, iOS ayarlarındaki sınırlamalardan memnun olmadıklarının altını çizdi. Ayrıca üçüncü parti uygulama mağazasının eksikliğinden bahseden kullanıcılar, şirketin son zamanlardaki politikalarını da eleştirdi.

Apple’ın çocuk istismarını engellemek için geliştirdiği yeni teknoloji, Android kullanıcılarının eleştiri yağmuruna tutmasına sebep oldu.

Kullanıcıların yüzde 12’si Android işletim sistemiyle gelen akıllı telefonların daha gelişmiş özelliklere sahip olduğunu düşünüyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası