SonTakip

Android 12 ve 13 alacak LG telefonları belli oldu

Geçtiğimiz hafta akıllı telefon üretimini sonlandıracağını duyuran LG, piyasadaki mevcut cihazlarına Android güncellemeleri sunmaya devam edeceği …

Android 12 ve 13 alacak LG telefonları belli oldu

Geçtiğimiz hafta akıllı telefon üretimini sonlandıracağını duyuran LG, piyasadaki mevcut cihazlarına Android güncellemeleri sunmaya devam edeceği sözünü vermişti. Önümüzdeki üç yıl boyunca yeni yazılımları aksatmadan kullanıcılara dağıtacak şirket, şimdi güncelleme için bir yol haritası paylaştı.

Hangi LG cihazları Android 12 ve Android 13 güncellemesi alacak?

LG’nin Korece web sitesi KBench çok sayıda cihaz için ilerleyen yıllarda gelecek Android 12 ve Android 13 güncelleme planlarını paylaştı. Çıkış tarihi konusunda şirket henüz net bir detay vermedi. Ancak yakında daha da genişlemesi muhtemel liste herkese açık olarak paylaşıldı.

KBench’te ortaya çıkan tabloya göre Android 12 güncellemesi alacak LG telefonları şunlar:

– LG Wing

– LG Velvet

– LG Velvet LTE

– LG V50s

– LG V50

– LG G8

– LG Q31

– LG Q52

– LG Q92

Android 13 yazılımından faydalanacak akıllı telefonlar ise şimdilik yalnızca üç modeli kapsıyor. Bunlar LG Wing, LG Velvet ve LG Velvet LTE. Fakat şirket ileride listeye yeni cihazlar dahil edebilir.

Android 11 alacak LG telefon listesi genişliyor

LG Almanya birçok akıllı telefon cihazı için 2021 yılının 4. çeyreğine kadar uzanan Android 11 programını yayınladı. LG Velvet 5G bu ay güncellemeye kavuşurken; yılın üçüncü çeyreğinde LG G8X modelinin de son Google yazılımına erişeceği söylendi. Dördüncü çeyrekte ise LG Velvet 4G, LG G8S, LG Wing, LG K52 ve LG K42 gibi cihazlar yer alıyor.

Yukarıdaki zaman çizelgesinin Almanya pazarı için geçerli olduğunu belirtmekte fayda var. Listede yer alan modeller her halükarda Android 11 güncellemesi alacak olsalar da kullanıma sunulma tarihleri bölgeden bölgeye farklılık gösterebilir.

Yine KBench listesinde yer alan verilere göre Android 11 güncellemesi alacak diğer LG telefonları V50, V50S, Q31, Q51, Q52, Q61, Q70, Q92 ve Q9 One olarak açıklandı.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası