SonTakip

Google Haritalar için önemli COVID-19 güncellemesi

Ülkemizde de aktif bir şekilde kullanılan Google Haritalar, yeni bir COVID-19 güncellemesi yapıyor. Bildiğiniz gibi kış tatil sezonu geliyor ve …

Google Haritalar için önemli COVID-19 güncellemesi

Ülkemizde de aktif bir şekilde kullanılan Google Haritalar, yeni bir COVID-19 güncellemesi yapıyor. Bildiğiniz gibi kış tatil sezonu geliyor ve seyahat etmek isteyen kişilerin tatil kararlarını koronavirüs etkiliyor. Hâl böyle olunca da Google en çok sevilen hizmetlerinden olan haritalar için birkaç ay önce duyurduğu güncellemeyi yapıyor. Eylül ayında tanıtılan bu özellik artık resmî olarak kullanıma sunuluyor.

Google Haritalar COVID-19 vakalarını gösterecek

Yeni yapılan değişiklik ile birlikte Google Haritalar artık bir bölgedeki koronavirüs vakalarının sayısını gösterecek. Uygulama artık şimdiye kadarki toplam vaka sayısının yanında hayatını kaybeden insanların sayısını da gösterebilecek. Bunların yanı sıra haritaya bakalan kişeler 1 haftalık durumu da görebilecek. Bu sayede kullanıcılar Google Haritaları açıktıklarında bulundukları veya gitmek istedikleri bölgelerdeki vaka sayısı hakkında fikir sahibi olacak.

Google Haritalar bu vaka seyrini görmesinin yanında bir de toplu taşıma yolculuklarındaki durumu göstermek için de dünya çapında bir özelliği kullanıma sunuyor. Bu bilgiler, bir trene veya otobüse binen Google Haritalar kullanıcılarının gerçek zamanlı bilgilerine dayanıyor. Sosyal mesafeyi korumak için fikir sahibi olmayı sağlayan bu özellik, bulaş sayısını düşürmek için kullanıcılarla buluşacak.

Her iki özellik de önümüzdeki günlerde 220 ülke ve bölgedeki Android ve iOS kullanıcılarına sunulacağı aktarılıyor. Bu sayede de vaka seyrine göre bölgelerin geçmiş verilerini de incelemek de mümkün hale gelecek.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 2 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası