Android 11 için beklenen tarih açıklandı!

Android 11 için beklenen tarih açıklandı!

Şubat ayında Android 11 için ilk geliştirici önizleme sürümünü yayınlayan ve kısa süre önce üçüncü sürümü sunan Google, virüs salgını olmasaydı 12 – 14 Mayıs tarihlerinde Google I/O’da Android 11 Beta sürümünü duyuracaktı.

Erteleme kararı alan Google, Android 11 Beta sürümünü 3 Haziran’da YouTube‘da gerçekleştireceği bir canlı yayın sonrasında duyuracağını açıkladı. Aradaki boşluğu telafi etmek için Android 11 DP 4 sürümü bugün itibariyle yayınlandı.

iOS 13.5 Beta 4 çıktı! Corona virüs için yeni özellikler!

iOS 13.5 Beta 4 geliştiricilerin kullanımına sunuldu. İşte corona virüse karşı alınan önlemler ve kullanıcılara sunulan yenilikler!

Android 11 DP 4 yayınlandı! Beta için tarih belli oldu

Normal şartlarda Mayıs ayında ilk betanın yayınlanması planlanıyordu. Ancak, corona virüs salgını nedeniyle planlar yolunda gitmedi ve erteleme kararı alındı. Beta sürümleri bile ciddi sorunlara sahip olabilirken, Geliştirici Önizleme sürümlerinin normal kullanıcılar tarafından yüklenmesini tavsiye etmiyoruz.

Google’ın yeni takvimine göre ikinci beta Temmuz, üçüncü beta ise Ağustos ayında yayınlanacak. Final sürümünün ise Ağustos sonunda veya Eylül başında kullanıcılara sunulması bekleniyor. Salgının seyrinin bu tarihlerde yeniden değişikliğe neden olup olmayacağı şu anda bilinmezliğini korurken, DP 4 sürümü hata düzeltmeleri ve bazı tasarımsal değişiklikler karşımıza çıkıyor.

Durum çubuğundaki tasarımsal hatanın giderilmesi, çoklu uygulama ekranından geri al hareketinin kaldırılması ve resim içinde resim modunda değişikliğe gidilmesi ilk göze çarpanlar oldu.

Androidandroid 11android 11 betaandroid 11 dp 4google

https://shiftdelete.net/android-11-dp-4-beta-tarihi-belli-oldu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası