SonTakip

Google Wallet uygulaması sonunda yüzünü gösterdi!

Google Wallet, bu yılın başlarında Google I/O 2022’de duyuruldu. Yeni uygulama bugünlerde ise kullanıma açılmaya başladı. Uygulamanın …

Google Wallet uygulaması sonunda yüzünü gösterdi!

Google Wallet, bu yılın başlarında Google I/O 2022’de duyuruldu. Yeni uygulama bugünlerde ise kullanıma açılmaya başladı. Uygulamanın kullanılmaya başlaması ile Google’ın diğer cüzdan benzeri uygulaması olan G Pay ile aralarındaki farklar da ortaya çıktı.

Google Wallet, dijital bir cüzdan olarak görev yapıyor

Google Wallet, G Pay’e oranla çok daha basit bir yapıya sahip. Ancak Google’ın amacı da bu. Kredi kartlarına ve diğer ödeme yöntemlerine ulaşmanın bir başka yolu olan Google Wallet, bu anlamda kullanıcısına kolaylık sunmayı hedefliyor.

Google Play Store’da tartışma yaratan değişiklik

Google’ın yeni cüzdan uygulaması, Android kullanıcılarına kredi kartlarını, kimliklerini, sanal araç anahtarlarını, aşı bilgilerini ve daha fazlasını hızlı bir şekilde kullanmak ve depolamak için dijital bir ortam sunuyor. Google Wallet ayrıca G Pay’de bulunan temassız ödeme seçeneğine de sahip.

Google Wallet, aslında tam olarak normal bir cüzdan gibi işlev görüyor. Dijital bir ortamda cüzdan görevi gören bu sistem ile tüm kartlar tek bir yerde toplanmış oluyor. G Pay ise, kullanıcıların birbirlerine para göndermelerine ve bağlantılı banka hesaplarının harcamalarını takip etmelerine olanak tanıyor.

Her ne kadar ikisi nispeten benzer amaçlara hizmet ediyor gibi görünse de, özellikle de Google Wallet temassız ödeme seçeneğine sahip olduğu için bu anlamda öne çıkıyor. Esasen, Google mobil ödeme deneyimine tam olarak sahip olmak istiyorsanız her iki uygulamaya da ihtiyacınız var. G Pay, birçok özelliğini kullanırken sizi otomatik olarak Google Wallet’a yönlendirecektir.

Her ne kadar şimdilik bu iki uygulama ayrı ayrı hareket ediyor olsa da ilerleyen dönemde Google’dan farklı bir hamle bekleyebiliriz. Teknoloji devi ilerleyen dönemde her iki uygulamayı da tek bir çatı altında toplayarak kullanım kolaylığı sağlayabilir.

Google Wallet şimdilik sadece belli bölgelerde kullanıma açılmış durumda. İlerleyen dönemde cüzdan uygulamasının kapsamının da genişlemesi bekleniyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası