SonTakip

Akıllı Asistana sahip Xperia Ear Duo tanıtıldı!

Sony akıllı asistan özelliğine sahip kablosuz kulaklığı Sony Xperia Ear Duo tanıtıldı! Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılan Ear Duo, yeni nesil AI konseptiyle öne çıkıyor.

Akıllı Asistana sahip Xperia Ear Duo tanıtıldı!

Sony’nin akıllı asistan özelliğine sahip kablosuz kulaklığı Sony Xperia Ear Duo tanıtıldı! Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılan Ear Duo, yeni nesil AI konseptiyle öne çıkıyor. Yapay zekalı kulaklık, şu an satın alınabiliyor!

Sony, bu sabah, İspanya’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde yeni amiral gemilerini ve yapay zekalı kulaklığını tanıttı. Oldukça kısa süren lansmanda ilk olarak firmanın 5G teknolojisine yaptığı yatırımlardan bahsedildi. 5G’nin ardından ise yapay zekalı Xperia Ear Duo tanıtıldı.

Sony Xperia Ear Duo tanıtıldı

İki ayrı üniteden oluşan Ear Duo, tamamen kablosuz bir yapıya sahip. Stereo ses deneyimi sunabilen kulaklık, Apple AirPods ve Samsung İconX’ten farklı bir tasarım anlayışına sahip. Gürültü engelleme özelliği de bulunan kulaklık, 4 saat pil ömrü sunabiliyor.

Kulaklık, AirPods ve İconX gibi bir batarya kutusuna sahip. Batarya kutusu sayesinde kulaklığı, 7 dakikalık şarj ile 1 saat boyunca kullanabilmeniz mümkün.

MWC 2018 özel kategorimiz ve tüm MWC 2018 haberlerini görmek için buraya tıklayınız…

Yapay zekalı kulaklık

Ear Duo’nun en önemli özelliği içerisinde bir yapay zekaya sahip olması. Kafa hareketleriyle şarkı değiştirebildiğiniz, yolda navigasyon yapabilen kulaklık, tüm bu işlevlerini Daily Assist sayesinde yapıyor. Zaman, konum ve günlük aktiviteleri takip eden Daily Asist, Android ve iOS ile çalışabiliyor.

”Çift dinleme deneyimi sunan ilk kablosuz mikrofonlu kulaklık”

Sony Mobile Communications Akıllı Ürün İş Grubu Başkan Vekili Hiroshi Ito,“Xperia Ear Duo, neredeyse yüzyıla yakın bir sürede ses ve akustik araştırmalarında öğrendiklerimizi temsil ediyor. Hayatı kolaylaştırmak için tasarladığımız “Çift Dinleme” deneyimi sunan ilk kablosuz mikrofonlu kulaklık, eş zamanlı olarak müzik dinleyip bildirimleri duyarken etrafınızdaki dünyadan sesleri de duyma becerisi ile çığır açıyor”

MWC 2018 özel kategorimiz ve tüm MWC 2018 haberlerini görmek için buraya tıklayınız…

Ön siparişte

Ear Duo, şu anda Amazon’un Amerika sayfasında ön siparişte. Önümüzdeki aydan itibaren satın alınabilir olacak olan kulaklık, 280 dolar fiyat etiketine sahip. Cihazın ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz bilinmiyor.

 

Kaynak adres : https://shiftdelete.net/xperia-ear-duo-tanitildi

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası