SonTakip

Afet kurtarma bölgeleri için yakıt hücreli Surus araç

Afet kurtarma bölgeleri için GM, çok araçlı bir platform tasarladı. SURUS isimli platform, afet kurtarma bölgeleri için birçok lojistik avantajı sağlıyor.

Afet kurtarma bölgeleri için yakıt hücreli Surus araç

Afet kurtarma bölgeleri için General Motors, çok araçlı bir platform tasarladı. SURUS isimli platform, yakıt hücreleri ile çalışıyor ve afet kurtarma bölgeleri için birçok lojistik avantajı sağlıyor.

Afet kurtarma platformu: SURUS

GM son tasarımı olan SURUS ile ticari nakliye, askeri araçlar, orta ve hafif kullanımlı pikaplar ve mobil güç üretim istasyonları gibi uygulamaları hedef alıyor. Hem askeri hem ticari araçlarla uyumlu olan platformun ilk olarak Colorado ZH2 aracında kullanılması ve 2018 bahar aylarında testlerinin yapılması hedefleniyor.

Büyük bir kaykayı andıran SURUS entegre bir GEN 2 yakıt hücresi, iki elektrikli tahrik ünitesi, bir lityum iyon pil bulunduruyor. Gelişmiş elektronik kontrol cihazları bulunan SURUS, 644 km yol gidebilecek hidrojen depolama ünitesine de sahip. Hem yol hem off-road kullanım göz önünde bulundurularak dört tekerlekli direksiyon ve gelişmiş süspansiyon da eklenmiş.

Afet kurtarma ve askeri görevlerde kullanılabilir

İndirgenmiş insan gücüyle birlikte GM bu platformun, gürültü ve kokuyu azalttığını dolayısıyla kritik görevlerde tespit edilmesinin zorlaştığını belirtiyor. Platform hızlı yakıt doldurma süresi, alan konfigürasyonu ve ani hızlı torku ile birlikte kullanıldığı araca önemli avantajlar sunuyor. SURUS aracı deprem, sel, kasırga gibi afet kurtarma görevlerinin yanı sıra askeri görevlerde de görebileceğiz.

 

Kaynak adres : https://shiftdelete.net/afet-kurtarma-bolgeleri-icin-surus

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası