Adobe Photoshop, yapay zeka desteği alıyor! İşte özellikleri

Adobe Photoshop yapay zeka desteği kazanıyor. Firefly güncellemesi kapsamında Photoshop’a bir dizi yapay zeka özelliği eklendi.

Adobe Photoshop, yapay zeka desteği alıyor! İşte özellikleri

Adobe, yapay zeka dünyasına giriş yapan son şirket oldu. Photoshop için yayınlanan yeni güncellemede Adobe Firefly’ın kullanıma sunulmasıyla fotoğraf düzenleme dünyasına yapay zeka dahil edildi. Generative Fill adlı yenilikçi bir araç, görüntüleri yapay zeka desteğiyle değiştirmeye izin veriyor.

Photoshop için yapay zeka destekli Generative Fill nasıl kullanılır?

Adobe’nin yeni özelliği, uygulamanın fotoğraf düzenleme araçlarını yapay zeka ile birleştiriyor. Generative Fıll (Üretken Tamamlama) özelliği sayesinde bir fotoğrafa yeni öğeler eklemek, görüntü sınırlarını genişletmek ve gerçekçi yansımalar oluşturmak mümkün.

Adobe Firefly kapsamında sunulan güncellemenin en önemli parçası, Generative Fill aracı oldu. Kullanıcılar, bir görüntünün belirli bir bölümünü seçerek ve o bölge için açıklama girerek yeni şeyler oluşturabilir. Yapay zeka, kullanıcının isteğini analiz ederek potansiyel tamamlar öneriyor.

Generative Fill’in dikkat çeken bir diğer yanı ise görüntülere yeni nesneler ekleyebilmesi. Örneğin Adobe, portre modunda çekilmiş bir çiçeğin yanına benzer çiçekler yerleştirmeyi başardı. Başka bir örnekte ise araç, köpeğin koştuğu yola su birikintisi, çit ve kamyon ekledi. Özellikle su birikintisinin yansıması dikkat çekiyor.

Adobe Firefly, istenmeyen nesnelerin kaldırılması için de önemli geliştirmelere sahip. Photoshop’un Kaldır aracı, karmaşık arka planlarda gerçekliği korurken nesneleri kesmek için yapay zekadan yararlanıyor.

Öte yandan Adobe Firefly, yapay zeka destekli akıllı öneriler sunarak düzenleme sürecini kolaylaştıracak. Kullanıcılar isterse görüntü düzenlemeleri üzerinde daha hassas ayarlar yapabilecek. Adobe, yapay zeka eğitimi için sadece stok fotoğrafları kullandığını ve telif hakkı ihlalinde bulunmadığını söyledi.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası