18 yaşındaki gencin şakası hava kuvvetlerini ayağa kaldırdı!

Şakanın dozunu her şartta iyi ayarlamak gerekiyor! 18 yaşındaki İngiliz genç Snapchat şakası yüzünden tutuklandı!

18 yaşındaki gencin şakası hava kuvvetlerini ayağa kaldırdı!

Sosyal medya şakaları muhtemelen sıkça yaptığımız eğlencelerden biridir. Arkadaşlarımıza, sevdiklerimize komik videolar, hikayeler yollar onlarla eğleniriz. Fakat her şaka da olduğu gibi sosyal medya şakalarında da dozu iyi ayarlamak gerekiyor. Zira İspanya’da 18 yaşındaki bir genç Snapchat şakası yüzünden tutuklandı. Peki yaptığı şaka neydi? Neden içeri alındı? İşte detaylar…

Uçak düşürme temalı Snapchat şakası hapse attırdı!

BBC tarafından paylaşılan habere göre, bir İspanyol mahkemesinde geçtiğimiz günlerde farklı bir dava sonuçlandırıldı. 18 yaşında İngiliz bir genç Londra Gatwick’ten Menorca’ya giden bir uçağa bindi. Devamında arkadaşlarına “uçak düşürmek” temalı şaka yapmak isteyen genç işin sonuçlarından oldukça pişman oldu.

Konuyla ilgili şaka aslında 2022 yılının Temmuz ayında yapıldı. İngiliz genç tarafından “özel bir Snapchat grubu” olduğu belirtilen bir grupta “Uçağı havaya uçurmaya gidiyorum. Ben Taliban üyesiyim.” tarzında bir paylaşım yapıldı. Mahkeme mevzu bahis olan paylaşımla ilgili “kamu düzenini ve huzurunu bozma” kararı aldı.

Bütün niyetinin arkadaşlarına şaka yapmak olduğunu belirten genç, paylaşımın özel bir grupta yapıldığını ve bu sebeple de “kamu huzurunu bozma” suçunu işlemediğini belirtti. Ancak olay bu kadar basit değil. Yapılan şakanın ardından iki adet F-18 savaş uçağı, yolcu uçağına eşlik etmeye gitti. Konuyla ilgili mesaj her ne kadar özel grupta atılsa da İngiliz servisleri eline geçmişti.

Uçağın Menorca’ya inmesi ardından genç tutuklandı. Polis hücresinde geçirdiği 2 günün ardından kefaret ile hücreden kurtuldu. Ancak şu an dava devam etmekte. Yargıcın kararına göre genç F-18 uçaklarının uçuş maliyeti, kamu düzenini bozmak vb. suçlar ile toplamda 120 bin euro ceza ile karşı karşıya kalacak.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası