Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Yerli otomobil TM-480 ortaya çıktı!

  • 19 Ekim 2018
  • 112 kez görüntülendi.
Yerli otomobil TM-480 ortaya çıktı!

Yerli otomobil konusunda son yıllarda ciddi adımlar atıldı. İşte onlardan birisi olan GEN TM-480 ilk defa bir fuarda sergilendi. İşte yerli otomobil GEN TM-480!

Vestel’den yerli otomobil VEO hakkında açıklama!

Vestel yerli otomobil VEO için tescil başvurusunda bulundu. Zorlu Holding tarafından başlatılan projeyle, Vestel’in yeni ve yerli elektirkli otomobili ortaya çıktı!

Tamamen yerli otomobil GEN TM-480 karşınızda!

Uzun yıllardır Türkiye’nin en büyük hallerinden olan yerli otomobil, son yıllarda atılan ciddi adımlarla adından sıkça bahsettiriyor. Cumhurbaşkanının talimatıyla 5 babayiğit otomobil için çalışmalara başlamışken diğer yandan GEN Otomobil, ilk modellerinin görücüye çıkarttı bile.

2014 yılında Dr. Gürsel Güzel önderliğinde 5 kişilik bir ekiple kurulan GEN Otomobil, ilk prototipleri TM-265 ve TM-480 ile karşımıza çıktı.

GEN ailesinin küçük üyesi olan TM-265, B segmentinde yer alırken 65 kW motor ile 140 km/saat maksimum hıza sahip. 350 km menzili olan otomobil, şehir şebekesi ile 8 saatte, hızlı şarj ile 1 saatte dolumu gerçekleştirebiliyor.

Haberimize konuk olan ve 3. AR-GE İnovasyon Zirvesi ve Sergisi kapsamında görücüye çıkan TM-480 ise D sınıfı Sedan-Liftback türünde. 150 kW bataryaya sahip olduğu söylenen otomobilin menzili ise 400 km.

5 yıl içerisinde 6.5 milyon dolar AR-GE harcaması ile ortaya çıkan yerli otomobil için Dr. Gürsel Güzel, “İç tasarım, dış tasarım, mekanik tasarım bütün şasisi kaportası ve motoru yerli. Motor sürücü, elektronik donanımlar bütün kontrol üniteleri ve yazılımlar bize ait.” dedi.

Üretime geçme tarafında ise Güzel, 6 ay sonra bile seri üretime başlanabileceğini ancak sertifikasyon ve prosedür işlemlerinin bunu 2-3 yıl ileriye atacağını açıkladı. Otomobilin fiyatı ise 200 bin TL olarak açıklandı.

Bataryaların dışarıdan alındığını ifade eden, Güzel eğer bu bataryalarda yerli olursa fiyatların daha da düşeceğini, geliştiren olmazsa onuda kendilerinin yapacağını söyledi.

https://shiftdelete.net/yerli-otomobil-tm-480-ortaya-cikti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri