SonTakip

Yeni Clubhouse özelliği Wave kullanıma açıldı!

Clubhouse, geçen hafta ortaya çıkan Wave sızıntısı sonrası kısa bir süre önce sürpriz şekilde özelliği kullanıma açtı. İşin ilginç yanı ise …

Yeni Clubhouse özelliği Wave kullanıma açıldı!

Clubhouse, geçen hafta ortaya çıkan Wave sızıntısı sonrası kısa bir süre önce sürpriz şekilde özelliği kullanıma açtı. İşin ilginç yanı ise firmanın blogunda özelliğin tanıtımı için yazılan makalede Jane Manchun Wong‘a selam gönderdi. Peki ama bu yeni Clubhouse sesli sohbet özelliği ile neler yapabileceğiz?

Clubhouse Wave özelliği ile özel sesli sohbet odaları geliyor

Geçen hafta sızdırılan Clubhouse Wave özelliği tahminlerin aksine herkese açık sohbet odalarına arkadaşları davet etmek için kullanılmıyor. Kendi blogunda uzun bir makale yayınlayan firma, önce sızıntıyı yapan Jane Manchun Wong‘a selam gönderdi. Bu selamın Wong’un Wave paylaşımına linklenmesi de oldukça ilginç.

Makaleyi Clubhouse çizgisinde oldukça eğlenceli şekilde kaleme alan firma, özelliğin arkadaşlar arası sohbet odaları oluşturmak için geliştirildiğini açıkladı. Belki de uygulamanın en büyük eksikliklerinden birisi kişilerin sohbet odaları dışında iletişim kuramamasıydı. Bu sohbet odalarında sadece dinleyici olan kullanıcılar şimdi ise kendi özel sohbet odalarını oluşturabilecek.


Clubhouse, Wave özelliği makalesinde ilk sızıntıyı yapan Jane Manchun Wong’a selam göndermeyi ihmal etmedi

Buna göre Clubhouse Wave özelliği ile hangi arkadaşlarınızın uygulamada yer aldığını görmek de mümkün olacak. Arkadaşlarınızı özel bir sohbete davet etmek için ise Clubhouse’un ünlü el sallama emojisine tıklamanız yeterli olacak.

Clubhouse akışında yani koridorda gezinip hangi arkadaşlarınızın odalarda olduğunu görebiliyorsunuz. Bunun dışında ekranın sol altında yer alan üç nokta üzerinden de uygulamada yer alan arkadaşlarınıza selam gönderebilirsiniz. Bir arakadaşınızdan Wave geldiğinde ise size gelen bildirime onay vermeniz gerekiyor.

Clubhouse halen popüler olsa da, en büyük rakibi olan Twitter Spaces bu günlerde çok daha fazla tercih ediliyor. Ancak uygulamanın Wave özelliği atağı ile rekabeti çok daha farklı bir noktaya taşıdı. Bu anlamda Twitter’ın da Spaces sesli sohbet odaları için benzer bir özelliği devreye alma ihtimali var.

Makaleye göre, kişi aynı anda birden çok Wave odasına dahil olabiliyor. Bu odalardan çıkmak istediğinizde ise kolayca Wave kontrol barıyla odalardan ayrılmanız mümkün. Uygulamayı arka plana aldığınızda ise Clubhouse, istemeden bir odaya çekilmemek için Wave özelliğini duraklatıyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası