SonTakip

Xiaomi’ye rakip: Oppo Air Charging ortaya çıktı

MWC Şangay etkinliği bugün resmen başladı ve Oppo, yuvarlanabilir akıllı telefon X 2021 modeliyle birlikte tam kablosuz Air Charging …

Xiaomi’ye rakip: Oppo Air Charging ortaya çıktı

MWC Şangay etkinliği bugün resmen başladı ve Oppo, yuvarlanabilir akıllı telefon X 2021 modeliyle birlikte tam kablosuz Air Charging teknolojisini tanıttı.

Geçen ayın sonlarına doğru gerçekleştirilen Xiaomi etkinliğinde gördüğümüz Mi Air Charge teknolojisine böylece ilk rakip gelmiş oldu.

Oppo X 2021 yuvarlanabilir telefon ve Air Charging ortaya çıktı

2020 yılının Nisan ayında FreeVOOC benzeri hava şarj teknolojisini duyuran Oppo, bu teknoloji ile 10 metre içinde 5-10W’lık sabit şarj gücüne ulaşma özelliği ile ön plana çıkmıştı.

Bugün ortaya çıkan Air Charger teknolojisinin çalışma prensibi tam olarak açıklanmasa da geçen yıl duyurulan teknolojinin yeni özelliklerle donatılmış sürümü olacağı ön görülüyor.

https://shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/02/video_2021-02-23_13-46-39.mp4

30 saniyelik videoda ortaya çıkan detaylarda Oppo X 2021‘in yan tarafından dikey bir hareketle telefon ekranının genişlediği görülüyor. Ekranı genişleyen telefon havaya kaldırıldığında da şarj olmaya devam ediyor.

Xiaomi’nin tanıttığı Mi Air Charge teknolojisinde de hava şarjı üzerinde bulunan yerleşik işaret antenleri, birkaç metreye kadar uzaktaki alıcılara sahip uyumlu telefonlara 5 W’a kadar şarj sağlayan tam kablosuz şarj sağlıyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası