SonTakip

Xiaomi’nin elektrikli otomobilinden görseller paylaşıldı!

Genelde akıllı telefonları ile tanıdığımız üreticiler şu sıralar kendini aşarak otomotiv alanında da faaliyet gösterme çabasına içerisine girdi …

Xiaomi’nin elektrikli otomobilinden görseller paylaşıldı!

Genelde akıllı telefonları ile tanıdığımız üreticiler şu sıralar kendini aşarak otomotiv alanında da faaliyet gösterme çabasına içerisine girdi. Aslında Xiaomi’yi bir çaba içinde saymamız pek doğru olmaz, zira şirket halihazırda binlerce çeşit ürünü piyasaya sürdü. Bunla arasından en heyecan verici sayabileceğimiz elektrikli otomobil Xiaomi M1 için ilk görseller geldi.

Xiaomi M1 render görüntüleri ile sade tasarım açığa çıkıyor

Oldukça sade görünen Xiaomi M1’in geleceğini Mart ayında yapılan şirket duyurusu ile öğrenmiştik. Xiaomi Motors adıyla kurulan yeni şirket, elektrikli otomobiller üretmek için çalışmalara başlayacaktı ve bu görüntüler ile bir dönüm yaşanıyor. Aracın bazı iç ve dış tasarım detaylarını gösteren render görüntüleri, Xiaomi’nin resmi forumu aracılığıyla paylaşıldı. Heyecan verici görünen fütüristik tasarımıyla Xiaomi M1, sedan tutkunlarını ayrı bir dünyaya kadar götürebilir.

Özellikle Xiaomi akıllı telefon kullanıcılarının bildiği MIUI işletim sistemi otomobiller için harmanlanarak bu aracın navigasyon sistemine entegre edilmiş. Bu noktada Xiaomi cihazlarımızla iyi bir uyum yakalanmasını bekliyoruz.

Teknik detaylar hakkında pek fazla bilgiye sahip olmasak da konfigürasyon seçeneklerinin neler olduğunu biliyoruz. Türkçe desteklemeyen Xiao AI sesli asistanı navigasyon sistemine entegre şekilde bulunacak ve kokpitte holografik ve geniş bir kontrol merkezi olacak.

Önümüzdeki yıllarda toplamda 10 milyar dolar yatırımla hareket edecek olan Xiaomi Motors’un hedefleri büyük. Özellikle uzak doğu pazarında sevilen üreticinin elektrikli otomobillerle nasıl bir izlenim kazanacağını da merak ediyoruz.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası