Xbox oyunları Android cihazlara geldi: Xbox Konsol Akışı

  • 21 Ocak 2020
  • 67 kez görüntülendi.
Xbox oyunları Android cihazlara geldi: Xbox Konsol Akışı

PlayStation kullanıcılarının telefondan oyun oynamasına imkan sağlayan Remote Play özelliğine rakip olarak Microsoft, Xbox Konsol Akışı ile karışımızda. Hali hazırda test sürecinde olan bu özellik için sevindirici bir haber geldi.

Geçtiğimiz yılın sonuna doğru duyurusu gerçekleştirilen bu özelliği sadece ABD ve İngiltere‘deki oyuncular test edebiliyordu. Artık bu özelliği tüm dünyadaki oyuncular test ederek Microsoft’un hataları tespit etmesine yardımcı olabiliyor.

Xbox Series X oyunları için yeni açıklama

Microsoft’un gelecekteki yeni oyun konsolu Xbox Series X, bünyesinde barındıracağı oyunlar konusundaki belirsizlik ortadan kalktı. Peki Xbox Series X oyunları nasıl olacak?

Xbox oyunları Android cihazlara geldi: Xbox Konsol Akışı

Tabi, Xbox Konsol Akışı özelliğini test edebilmek için Xbox Insider programında olmanız gerekiyor. Detaylara geçmeden önce bu özelliğin, Microsoft’un bulut oyunu akış hizmeti olan Project xCloud ile karıştırılmaması gerektiğini belirtmek isteriz. Konsol akışı, Xbox One’da sahip olduğunuz oyunları yerel olarak Android telefon veya tabletinizde oynamanıza izin veriyor. Tıpkı PS RemotePlay gibi.

Xbox Insider programına dahil olmak ve Xbox One’ı önizleme halkasına kaydettikten sonra Google Play Store’dan Xbox Game Streaming önizleme uygulamasını yüklemek süreci büyük oranda tamamlamayı sağlıyor.

Xbox Game Streaming uygulaması kurulum işleminden, ağ bağlantısına kadar tüm süreçte size yardımcı oluyor. Hatta, sorunsuz bir oyun deneyimi için ağ bağlantınızın gerekli performansta olup olmadığını test ediyor.

– Bluetooth 4.0 desteğine sahip, Android 6 ve daha yeni bir sürüm ile çalışan telefon veya tablet
– Xbox One Wireless Kontrolcü
– Xbox profiline sahip bir Microsoft hesabı
– 125 ms veya daha az ağ gecikmesi, tavsiye edilen 60 ms ve altı
– En az 4.75 Mbps ağ bant genişliği, tavsiye edilen 9 Mbps

Bu özelliğin önizleme sürecinden çıkarak tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağına dair henüz herhangi bir açıklama yapılmadı.

https://shiftdelete.net/xbox-oyunlari-android-cihazlara-geldi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri