SonTakip

Windows 10X çıkış tarihi için şaşırtan haber geldi

Microsoft tarafından yakın zamanda kullanıcılara tanıtılması beklenen Windows 10X, çıkış tarihi için yapılan değişiklikle üzecek. Daha önceden …

Windows 10X çıkış tarihi için şaşırtan haber geldi

Microsoft tarafından yakın zamanda kullanıcılara tanıtılması beklenen Windows 10X, çıkış tarihi için yapılan değişiklikle üzecek. Daha önceden 2020’in ikinci yarısı daha sonra da 2021 yılında kullanıcılarla buluşacağı belirtilen işletim sistemi için yine erteleme kararı geldi.

Microsoft tarafından çift ekranlı cihazlar için geliştirildiği belirtilen işletim sisteminin geniş kullanım yelpazesine sahip olması amaçlanmıştı. Böylelikle de dizüstü bilgisayarlar da bu işletim sisteminin kullanılacağı alan olarak belirlenmişti.

Windows 10X çıkış tarihi

Windows 10 ile birlikte kullanıcılara sunulacak olan Windows 10X için kullanıcıların beğenmeyeceği bir haber geldi. Habere göre Microsoft bir kez daha tarihte erteleme gitti. Çift ekranlı sistemler odaklanarak geliştirilen işletim sistemi, geliştirme aşamasının daha uzun sürmesi nedeniyle yayınlanmayacak.

Daha önceden bu işletim sisteminin yüklü olduğu cihazların 2021 yılında satışa çıkacağı belirtilmişti. Ancak şimdi ortaya çıkan Windows 10X çıkış tarihi, 2022 olarak kendisini gösteriyor. Konu hakkında yapılan duyura gecikme sebebi olarak corona virüs gösterildi. Duyuruda, “Dünya, biz çift ekranlı Windows cihazlar için vizyon belirlediğimiz geçtiğimiz kasım ayından bu yana çok farklı bir yer haline geldi.” söylendi.

Microsoft’ta Windows 10X ile birlikte birçok sistemin daha geliştirilmesi sürdürülüyor. Yeni işletim sisteminde  yeni arayüz üzerine ağırlık veren Microsoft, dikkat çekmeyi başarmıştı.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası