Windows 10 rastgele yeniden başlamayacak!

Windows 10 kullanıcılarının en canını sıkan davranışlarından birisi sonunda ortadan kalkıyor. Windows 10 güncelleme için zamansız olarak yeniden başlamayacak.

Windows 10 rastgele yeniden başlamayacak!

Microsoft, windows 10 kullanıcılarının ciddi anlamda asabını bozan Windows Güncellemeleri sonrasında rastgele yeniden başlama huyunu değiştirecek. İşte, masaüstü işletim sistemine uygulanacak değişikliğin detayları.

Windows 10 keyfine göre güncelleme yapamayacak

Windows 10 en yeni güncellemeleri indirdikten sonra bunları uygulamak üzere kullanıcılara sıklıkla bildirim yapması veya bir işle uğraşırken otomatik olarak yeniden başlaması sebebiyle bazen saç baş yoldurtabiliyor. Örneğin, gece bilgisayarınızı Steam’den aldığınız yeni bir oyunun inmesi için açık bıraktınız ancak sabah bir baktınız ki Windows 10 güncelleme için bilgisayarınızı yeniden başlatmış!

Microsoft, bu küçük ama etkili hatanın Creators Güncellemesi ile ortadan kaldırılacağını açıklamış durumda. Bazı yeni seçenekler ile bu rahatsız edici ve zamansız yeniden başlatmaların önüne geçilmiş olacak. Windows Program Yönetimi Birimi’nin başındaki isim John Cable, kullanıcılardan Windows 10’un güncellemeleri kurması üzerinde daha çok kontrol sahibi olmak üzere birçok talep aldıklarını belirtiyor.

Şirket, rastgele yeniden başlatmaları durdurmak üzere Windows 10 güncellemesi olduğunu kullanıcılara bildirecek yeni bir erteleme seçeneği sunacaklarının altını çiziyor. Bu seçenek ile güncelleme kurulumu 3 gün için ertelenebilecek.

 

Kaynak adres : https://www.shiftdelete.net/windows-10-rastgele-yeniden-baslamayacak-79871

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası