SonTakip

Windows 10 için kritik güncelleme!

24 Haziran’da Windows 11’i resmi olarak tanıtan ve ilk beta sürümünü dün yayınlayan Microsoft, eski işletim sistemini yabana atmamakta kararlı …

Windows 10 için kritik güncelleme!

24 Haziran’da Windows 11’i resmi olarak tanıtan ve ilk beta sürümünü dün yayınlayan Microsoft, eski işletim sistemini yabana atmamakta kararlı. 19043.1151, 19042.1151 ve 19041.1151 olmak üzere toplamda üç yapı numarası taşıyan yeni Windows 10 güncellemesi kullanıma sunuldu.

Güvenlik ve çözüm odaklı güncelleme Windows 10 21H1, 20H2 ve 2004 sürümlerini kapsıyor. Microsoft’un işletim sistemindeki en çok raporlanan hataları giderdiği yama isteğe bağlı olarak sunuluyor.

Yeni Windows 10 güncellemesi neler getiriyor?

  • Oyun hizmetlerinin belirli oyunları masaüstü kullanıcıları için açmasını engelleyen sorun düzeldi.
  • Giriş Yöntemi Düzenleyicisi’ni (IME) kullanarak metin girmenizi engelleyen problem ortadan kalktı. Sorun dizüstü bilgisayarın kapağını kapatıp yeniden açtıktan sonra meydana geliyordu.
  • Oyun kumandasındaki tetik düğmesine bastığınızda oyunda bir şey seçme sesinin yüksek çıkmasına yol açan sorun çözüldü.
  • Güç planlarının ve Oyun Modunun beklendiği gibi çalışmasını engelleyen bir hata ortadan kalktı. Kullanıcılar oyun oynarken düşük kare hızları ve düşük performanstan şikayet ediyorlardı.
  • Sanal özel ağa (VPN) bağlandıktan sonra internetin kesilmesine yol açan sorun çözüldü.
  • Yazdırmanın durmasına veya yanlış çıktı yazdırılmasına neden olan problem giderildi. Windows 10 sürüm 2004 veya sonraki bir sürümüne güncelleştirdikten sonra USB bağlantısıyla kullanılan yazıcılarda bu sorun yaşanmaktaydı.

Güncellemeyi yüklemek isteyen kullanıcıların Güncelleştirme ve Güvenlik bölümüne gidip güncellemeleri denetle kısmından indirmeleri gerekiyor. Bilgisayar Microsoft’un sunucularına bağlanıyor ve akabinde internet hızına göre indirilip yüklenmesi birkaç dakika/saat sürebiliyor. Ek olarak buradaki linke tıklayarak elle de indirebilirsiniz.

2015 yılında piyasaya çıkan Windows 10, bir 5 yıl kadar daha desteklenmeye devam edecek. Microsoft’un açıklamasına göre 2025 yılında güncelleme desteği son bulacak. O zamana kadar kullanıcıların hayatına büyük oranda Windows 11’in girmesi bekleniyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 2 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası