SonTakip

Windows 10 güncellemesi pek çok soruna yönelik

Windows 10 güncellemesi yani yakın zaman önce gelen Mayıs 2020 güncellemesi kullanıcılar için tamamen isteğe bağlı ancak Linux desteği ve daha …

Windows 10 güncellemesi pek çok soruna yönelik

Windows 10 güncellemesi yani yakın zaman önce gelen Mayıs 2020 güncellemesi kullanıcılar için tamamen isteğe bağlı ancak Linux desteği ve daha önemli sorunları çözüyor. Söz konusu yama, uzamsal ses kullanan oyunların çalışmayı durdurmasına neden olan bir sorun için bir düzeltme içeriyor ve ayrıca şu ana kadar son zamanlarda ortaya çıkan birkaç hatayı gideriyor.

Windows 10 güncellemesi ve çözdüğü sorunlar

Microsoft’un da bildirdiği kadarıyla bu güncelleme, yaklaşık 50 sorunu çözüyor. Bunlar arasında ise bilgisayarın uyku modu veya bekletme modunda iken açıldığında karşılaşılan İnternet bağlantı sorunlarından, konsol komutlarının gün, ay ve yıl alanlarında beliren sorunları gideriyor. Bunların yanında, küçük iyileştirmeler de bu düzeltilen sorunlar arasında yer alıyor.

Güncellemeyi kurmak isteyip istemediğiniz ve bunu yapmanızın gerekip gerekmediği size bağlı ve muhtemelen iyileştirdiği büyük hatalardan birine sahipseniz güncellemeyi yapmak işinizi daha da kolaylaştırır. Hata düzeltmeleri ve iyileştirmeleri için Microsoft’un destek İnternet sitesine giderek tam listeye göz atabilirsiniz.

Bunun yanında AdDuplex güncelleme hakkında bir rapor yayımladı. Yukarıda da gördüğünüz rakamların detaylarına bir bakalım. Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesinin artık bazı istisnalar dışında bilgisayarların üçte birinden fazlasında yüklü durumda.

Eylül ayına ait istatistiklere göre, yüzde 34,5’lik Windows kullanıcısı, Windows 10 v1909 sürümünü kullanıyor. Bunun yanında yeni mayıs güncellemesinin kullanıcı sayısı ise yüzde 33,7‘ye yükseldi. Ağustos ayında mayıs güncellemesi yüzde 24,1 iken eylül ayında yüzde 33,7’ye yükseliyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası