SonTakip

WhatsApp’ın popüler özelliği Instagram’a geldi!

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Çeşitli yeniliklerle …

WhatsApp’ın popüler özelliği Instagram’a geldi!

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Çeşitli yeniliklerle kullanıcılarla olan etkileşimi artırmayı hedefleyen platform, son olarak sevilen bir WhatsApp özelliğini bünyesine kattı.

Neredeyse WhatsApp‘ın kuruluşundan beri hayatımızda olan “durum ayarlama” Instagram‘a eklendi. Bundan sonra kullanıcılar isterlerse müsait ya da meşgul gibi o anki hallerini belirten bir durum bildirebilecekler. Peki bu özellik nasıl kullanılır? İşte ayrıntılar…

Instagram durum ayarlama nasıl yapılır?

Instagram kullanıcılarının bu yeni özellikten yararlanmak için izlemeleri gereken adımlar ise oldukça basit. İlk olarak uygulamadan giriş yapmanız şart. Tamamen mobil odaklı olan platform, ne yazık ki pek çok özelliği olduğu gibi durum ayarlamayı da masaüstü siteye getirmemiş.

İkinci olarak ise adınızın hemen altında bulunan “durum ayarla” tuşuna dokunmanız gerekiyor. Hatırlatmakta fayda var ki özellik kademeli olarak yayınlanıyor ve ilk etapta her kullanıcıya açık olmayabiliyor. Daha sonra ise çalışıyor, kutlama yapıyor, meşgul ve mutlu seçeneklerinden birini işaretlemeniz yeterli olacaktır.

Hemen ardından ise seçtiğiniz durum karşınıza çıkacaktır. Şimdilik seçenekler oldukça kısıtlı. Ancak şirketin tıpkı zamanında WhatsApp‘ta olduğu gibi saha fazla seçeneği platforma eklemesi bekleniyor. Buna hazır olanı kullanmak yerine kullanıcıların kendi yazdığı durumlar da dahil.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası