SonTakip

WatchOS 8 tanıtıldı! Apple Watch ailesi daha da akıllı olacak

Akıllı aksesuarların hayatımıza girmesiyle birlikte Apple, bugün WWDC21 etkinliğinde WatchOS 8 versiyonunu tanıttı. İşte WatchOS 8 ile gelen …

WatchOS 8 tanıtıldı! Apple Watch ailesi daha da akıllı olacak

Akıllı aksesuarların hayatımıza girmesiyle birlikte Apple, bugün WWDC21 etkinliğinde WatchOS 8 versiyonunu tanıttı. İşte WatchOS 8 ile gelen yeni özellikler!

İşte WatchOS 8 özellikleri

Yeni bir animasyon ile karşımıza çıkan Breath uygulaması, kullanıcıların daha dikkatli olması için Reflect (Yansıt) özelliğine sahip.

Pandemi süreci nedeniyle sağlık verilerinin daha da önemli hale geldiğini belirten Apple, WatchOS 8’te solunum ile ilgili verilere önem verdiklerini açıkladı.

WatchOS 8 ile birlikte Fitness Plus uygulamasında Lady Gaga, Keith Urban ve Alicia Keys gibi sanatçılara da yer verilecek.

Yeni WatchOS sürümüyle birlikte saat kadranını büyütmek için dijital kurma kolunu kullanılabilecek. Yeni portre özelliği sayesinde kullanıcılar, yüzlerine derinlik efekti vererek kadranınıza ekleyebilecek.

Yeni fotoğraflar uygulaması sayesinde Apple Watch’ta yer alan fotoğraflar direkt Mesajlar ve E-posta ile paylaşılabilecek. Ayrıca WatchOS 8 ile gelen GIF desteği sayesinde kullanıcılar hareketli görüntüleri akıllı saatlerinde oynatabilecek.

WatchOS 8 ile metin girişi kolaylaşacak

WatchOS’in yeni sürümünde dikkat çeken özelliklerinden bir diğeri metin düzenleme özelliği. Kullanıcılar, yeni sürüm ile birlikte Apple Watch üzerinden karalama yapabilecek. Ayrıca Apple Watch’lara metin imleci de getiren şirket, kelimeleri işaretlemenizi sağlayacak özelliğini de tanıttı.


Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası