SonTakip

Vivo’nun ilk Android tableti ortaya çıktı! İşte özellikleri

Xiaomi‘nin geçtiğimiz aylarda çıkardığı Mi Pad 5 serisi ve Realme‘in piyasaya sürmeyi planladığı Realme Pad, Ağustos ayından bu yana gündemde …

Vivo’nun ilk Android tableti ortaya çıktı! İşte özellikleri

Xiaomi‘nin geçtiğimiz aylarda çıkardığı Mi Pad 5 serisi ve Realme‘in piyasaya sürmeyi planladığı Realme Pad, Ağustos ayından bu yana gündemde. Son olarak rakipleriyle olan rekabeti kızıştırmak isteyen Vivo da tablet sektörüne adım atacağını duyurdu.

Ağustos ayında Vivo’nun Başkan Yardımcısı Hu Baishan verdiği röportajda, yeni çıkacak tablet hakkında bazı bilgiler paylaşmıştı. Şimdi ise beklenen cihaz hakkında daha fazla bilgiye ulaşıldı. İşte Vivo’nun çıkaracağı ilk tablet hakkında ayrıntılar…

Vivo Pad Snapdragon 870 alıyor

Baishan, V1 işlemcili Vivo X70 serisinin 2022‘nin ilk yarısında geleceğini açıklamıştı. Son zamanlarda sadece tabletlere odaklanan şirket, öncesinde cihazın adının Vivo Pad olarak değişebileceği ihtimali dışında fazla bilgi vermemişti. Şimdi ise gelecek yeni ürünün ayrıntıları paylaşıldı.

Digital Chat Station‘ın verdiği bilgilere göre, çıkacak yeni Vivo Pad, yüksek kalite bir Qualcomm Snapdragon 870 alacak. Her ne kadar çok ayrıntılı verilmemiş olsa da, GSMArena aracılığıyla TUV‘un web sitesinde bir liste paylaşıldı. Bu listede 8.040 mAh pilli bir Vivo tablet de yer alıyordu.

Aynı kaynak, Başkan Yardımcısı Baishan’ın sözlerini de doğruladı ve tabletin 2022 yılında piyasaya sürüleceğine işaret etti. Bu tarih, Haziran ayında 2021 yılının dördüncü çeyreği olarak belirlenmişti. Ancak şirket, bazı konularda aksaklık yaşamış olacak ki mevzu bahis tabletin piyasaya çıkış tarihi 2022’ye ertelenmiş oldu. Tabletin öncelikli olarak Çin‘de piyasaya sürüleceği düşünülüyor. Diğer ülkelere gelip gelmeyeceği ise bilinmiyor.

Xiaomi‘nin tablet piyasasına dönüşünün, Realme‘nin tanıtımının ve Vivo‘nun tablet müjdelerinin yanında, OPPO ve OnePlus gibi diğer markalar da bu sektöre giriş yapma hazırlıkları yapıyor. OPPO Pad için fiyat ve ürünün görüntüleri çoktan sızdırıldı. OnePlus ise Temmuz ayında bu pazara adım atacağından bahsetmişti. Mini boyutlu oyun tabletleri, büyük boy OLED ekran tabletler ve e-özellikli diğer tabletler 2022’de bizi bekliyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası