Unreal Engine 5.2 kullanıma sunuldu! İşte yenilikler

Epic Games, UE5’in yeni sürümünü kullanıcılarıyla buluşturdu. Peki Unreal Engine 5.2 sürümünde neler bekliyor?

Unreal Engine 5.2 kullanıma sunuldu! İşte yenilikler

İlk kez Mayıs 2020 tarihinde Epic Games tarafından duyurulan ve geçtiğimiz yılın Nisan ayında da tanıtılan Unreal Engine 5, oyun dünyasına damga vurdu. Şirket, Mart ayında düzenlenen GDC 2023 etkinliğinde oyun motorunun yeni sürümünü tanıtmıştı.

Unreal Engine 5.2 ile sunulan bazı yenilikler

Unreal Engine 5.2 bugün kullanıma sunuldu. Yeni sürümle birlikte bazı iyileştirmeler sunuluyor. Aslında sürüm ile ilgili Mart ayında bir video içerik paylaşılmıştı. Bugün ise detaylı olarak yenilikler açıklandı. Epic Games, açıklamada şu ifadelere yer verdi.

Unreal Engine 5.2’nin kullanıma sunulduğunu duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Unreal Engine’i dünyadaki en açık ve gelişmiş gerçek zamanlı 3B oluşturma aracı yapma vaadini yerine getirmeye devam ederken, bu sürümle birlikte UE5’in çığır açan araç setini daha da genişlettik. Unreal Engine 5.2, özellik iyileştirmeleri ve kararlılık iyileştirmelerinin yanı sıra, yenilikçi yeni işlevsellik sunarak içerik oluşturucuların kutudan çıkar çıkmaz bekleyebileceklerinin sınırlarını zorluyor.

Yeni sürümle birlikte bazı detaylar dikkat çekiyor. Unreal Engine 5.2, harici paketlere dayanmadan doğrudan UE5 içinde kullanılabilen bir Prosedürel İçerik Oluşturma (PCG) çerçevesini entegre ediyor. Procedural Content Generation çerçevesinin yanı sıra Substrate materyal yazma eklentisi de dahil edildi.

Şirket, oyun geliştiriclerinin farklı gölgeleme modelleri oluşturmasına ve katmanlamasına olanak tanıyan yeni Substrate gölgeleme sistemine odaklanıyor. Ayrıca Gelişmiş sanal üretim araç seti, Apple Silikon desteği, Yeni ML Deformer örneği gibi birçok geliştirilmiş özellik oyun motoruna dahil oldu.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası